Murapol kupił 3,2 ha ziemi przy ul. Buforowej za 23,3 mln zł netto. Spółka zbuduje tam osiedle o powierzchni prawie 27 tys. mkw., na 715 mieszkań. Parking będzie liczyć 858 miejsc.

- Popyt na mieszkania Murapolu w stolicy Dolnego Śląska stale rośnie. Decyzja o zakupie kolejnej działki na południu Wrocławia jest odpowiedzią na zauważalne, duże zainteresowanie tą częścią miasta wśród klientów. Do tej pory przy ul. Buforowej zrealizowaliśmy sześcioetapowy projekt Mała Toskania, w którym zaoferowaliśmy ponad 680 lokali oraz I etap osiedla Nowa Toskania ze 164 mieszkaniami. Obydwa projekty skomercjalizowaliśmy w satysfakcjonującym nas, krótkim czasie – mówi cytowany w komunikacie Michał Sapota, prezes Murapolu.

Murapol jest obecny we Wrocławiu od dekady, przekazał klientom blisko 1,2 tys. mieszkań. Deweloper realizuje teraz inwestycje Nowa Toskania, Nowy Wrocław, Apartamenty Słubicka na ponad 720 lokali, szykuje też projekty przy ul. Klasztornej i Dożynkowej na ponad 700 mieszkań.

W I połowie 2017 r. w całej Polsce deweloper sprzedał 1,61 tys. mieszkań, o 24 proc. więcej niż rok wcześniej. Cel na cały rok to ustanowienie rekordu branży i znalezienie nabywców na 4 tys. lokali.