Kończy się piąta edycja ogólnopolskiej kampanii, której celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Z tej okazji zorganizowana zostanie specjalna konferencja. W jej trakcie przedstawione zostaną dobre praktyki, które udało się wypracować w tym projekcie w roku szkolnym 2014/2015.

Spotkanie będzie również okazją do wręczenia nagród laureatom dwóch organizowanych przez GIODO konkursów:

- dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - konkursu na infografikę na temat ochrony danych osobowych i prawa do prywatności,

- dla szkół i ośrodków doskonalenia nauczycieli uczestniczących w V edycji programu, którego celem było promowanie najciekawszych inicjatyw mających na celu upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

Ponadto zaproszeni goście zaprezentują nowe inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu przez dzieci i młodzież.

Konferencja odbędzie się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Program „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli" realizowany jest pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Od wielu lat stanowi on inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych  lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas lekcji, pogadanek oraz przy wykorzystaniu gier i zabaw.