Budowa gmachu rozpoczęła się w 2000 roku, ale już dwa lata później została przerwana. Nowoczesny biurowiec miał stać się siedzibą polsko-rosyjskiej spółki EuRoPol Gaz, ale obecnie siedziba firmy znajduje się na Powiślu.

Niedokończony budynek stoi od lat pusty, od czasu do czasu odwiedzają go jedynie ludzie specjalizujący się w urbeksie, czyli eksploracji zazwyczaj niewidocznych lub niedostępnych dla innych miejsc.

EuRoPol Gaz próbuje pozbyć się straszącego przy trasie S8 gmachu. - Proces sprzedaży nieruchomości przy Literackiej 7 jest w toku - dowiedział się serwis TuStolica.pl w biurze EuRoPol Gazu. - Na dzień dzisiejszy negocjujemy umowę i przewidujemy, że proces ten zakończy się w marcu. Na tym etapie negocjacji nie możemy podać więcej informacji - usłyszeli dziennikarze serwisu. Jak wynika z ich nieoficjalnych informacji, drugą stroną transakcji jest jedna z dużych firm deweloperskich.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy dopuszcza na terenie, gdzie mieści się niedokończony gmach, zabudowę wielorodzinną, czyli bloki mieszkalne.