Na terenie Targów Kielce swoje oferty zaprezentuje 418 firm z 20 krajów. Będą pokazywać inteligentne systemy zarządzania ruchem, nowoczesne oznakowania, maszyny budowlane, materiały i wszystko, co potrzebne do budowy i utrzymania dróg. W ramach imprezy zaplanowano specjalistyczne konferencje i debaty z udziałem przedstawicieli branżowych instytucji.

W debacie „W dialogu buduje się najlepiej" weźmie udział odpowiedzialny za drogi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Z kolei eksperci podsumują zmiany, jakie nastąpiły od wydania Białej Księgi Branży Drogowej. Dla gości targów przygotowano pokazy ciężkiego sprzętu w ruchu oraz widowiskowy konkurs operatorów maszyn budowlanych.

To największa impreza targowa branży drogowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku gromadzi kilkanaście tysięcy zwiedzających. Jest również okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na tematy najważniejsze dla drogownictwa. W tym roku będą one dotyczyć m.in. inwestycji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych, na którego nową wersję czekają firmy zajmujące się budownictwem drogowym. Wśród poruszanych zagadnień będą także te dotyczące innowacji w budownictwie.

– Po rozstrzyganych przetargach i organizowanych konkursach na nowe przedsięwzięcia widać, że przynajmniej do 2022 branżę drogownictwa w Polsce czeka okres prosperity. Będą finansowane długie odcinki autostrad i dróg ekspresowych, jak również projekty samorządowe związane z remontami dróg – komentuje prof. Leszek Rafalski, dyrektor Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Jak co roku w czasie wystawy organizowany będzie Salon Kruszyw. Targi Autostrada-Polska potrwają do czwartku 11 maja.