Kaseta została sprzedana za 49760 euro na aukcji. Kopenhaski dom aukcyjny Bruun Rasmussen, który wystawił ja na licytację, wyceniał ją na 27-40 tys. euro.

AFP

33-minutowe nagranie z brytyjskim muzykiem Johnem Lennonem oraz jego żoną, japońską artystką Yoko Ono, zarejestrował na początku 1970 roku czwórka duńskich licealistów. 16-letni wówczas uczniowie spotkali się z Lennonem i jego zoną, by przeprowadzić wywiad, który później miał trafić do szkolnej gazetki. Rozmowa miała miejsce zaledwie kilka miesięcy przed ogłoszeniem informacji o rozpadzie The Beatles.

Karsten Hojen, jedna z autorek nagrania i jego współwłaścicielka powiedziała mediom, że to spotkanie miało ogromny wpływ na nią, ponieważ wraz z kolegami i koleżankami uważali „Johna Lennona i Yoko Ono za pewnego rodzaju politycznych proroków i uosobienie pokoju”.

Na kasecie oprócz rozmowy jest także nagranie piosenki „Radio Peace”, która nigdy nie została wydana na żadnej płycie. Wraz z kasetą nowy właściciel nabył także zestaw 29 zdjęć zrobionych podczas spotkania z muzykiem oraz egzemplarz gazety z wywiadem duńskich licealistów z 1970 roku.

AFP

Niestety nie wiadomo kto jest nowym właścicielem kasety. Chciał pozostać anonimowy a pamiątkę licytował przez telefon.

Lennon i jego żona Yoko Ono spędzili kilka tygodni na zachodnim wybrzeżu Danii w Thy zimą 1969/70. Ono chciała być bliżej swojej córki Kyoko, która wtedy mieszkała z ojcem w Północnej Jutlandii.

John Lennon zginął 8 grudnia 1980 roku w Nowym Jorku, postrzelony przez fana na ulicy, w bramie swojego domu. Miał zaledwie 40 lat.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ