Eryk Mistewicz

Eryk Mistewicz: Mądry chciałby przegrać

Lepiej stracić jedno miejsce w Parlamencie Europejskim teraz, ale rozegrać perfekcyjnie, na swoją korzyść, jesienne wybory, mobilizując wówczas tych, którzy teraz do wyborów nie pójdą.

Mistewicz: Paryż wart resetu

Kryzys związany z protestem „żółtych kamizelek” daje szansę na ocieplenie naszych stosunków z Pałacem Elizejskim. Ale musimy zwracać uwagę na tak ważne dla Francuzów symbole – pisze znawca tematyki francuskiej.

Mistewicz: Media w służbie wspólnoty

Jeśli rząd ingeruje w rynek energii i telekomunikacji, tym bardziej powinien pilnować rynku kształtowania opinii publicznej. Mądre elity biorą odpowiedzialność za wymianę idei podobnie jak za edukację czy uniwersytety – pisze prezes Instytutu Nowych Mediów.

Mistewicz: Pięć kroków do naprawy Polski

Fundamentalne zasady współpracy rządu z opozycją.

Eryk Mistewicz o stosunkach polsko-francuskich

Tak złych relacji polsko-francuskich nie było nigdy dotąd. Winę za taki stan ponoszą zarówno antypisowska opozycja, jak i rząd w Warszawie – pisze publicysta.

Eryk Mistewicz: Brak PR to nie powód do chwały dla rządu

Odrzucenie przez rząd narzędzi komunikacji społecznej niszczy zdrowe, naturalne zasady wymiany informacji ze społeczeństwem – przekonuje specjalista.

Mistewicz: Nie likwidujcie mediów publicznych

Zmiana w takich instytucjach jak TVP jest dziś ważniejsza od górnictwa. Dlatego że warunkuje szansę jakichkolwiek poważniejszych reform – pisze publicysta.

Arystokracja rozumu i terror

Czego możemy nauczyć się od Francji? Bardzo wiele. Chociażby przyjrzeć się, jak radzi sobie z największym kryzysem od czasów wojny algierskiej – pisze publicysta.

Donald Tusk, Nergal i Staruch - Mistewicz

Donald Tusk spotyka się w poniedziałek z kibicami. Jeśli "bandyterka" stadionowa nie powstrzyma się przed Kancelarią Premiera od agresji, szef rządu zdobędzie kolejne punkty – uważa ekspert w dziedzinie marketingu politycznego

Kryzys gospodarczy nie zabije Donalda Tuska

Problemy strefy euro nie dość, że wzmocnią premiera, to jeszcze mogą wspomóc niemrawą kampanię PO – twierdzi konsultant polityczny