Anna Kwiatkowska

Czekolada – święty napój Majów i światowa waluta

Jestem „pies na czekoladę”. To znaczy, że bez względu na dietę – na kawałek czekolady miejsce się zawsze znajdzie. Jednak ta oryginalna, w Meksyku – była po prostu paskudna. No i na zawsze zmieniła mój czekoladowy świat.

Etyczna podróż dla wnuków

Cudowne, fantastyczne, wabiące miliony turystów. Takich miejsc są dziesiątki, ale tym razem to nie o nich.

Wyspa niezwykłych kolorów

W turystycznych folderach Mauritius jest synonimem luksusowych wakacji – palmy, błękitny ocean i super wytworne hotele. Tymczasem to miejsce pełne niezwykłych historii.

Co kraj, to obyczaj

Turysta. Istota, której wydaje się, że wie wszystko. Właśnie – wydaje się. Bo podróżując, trzeba mieć świadomość, że każdy kraj rządzi się swoimi prawami. I na schematy nie ma tu miejsca.

Chcesz dbać o planetę? Omijaj te miejsca

Turystyczne pisma i portale najczęściej doradzają gdzie jechać.  „Fodor’s” no list” jest wyjątkowa, bo znajdują się na niej te miejsca, które lepiej omijać.

Pomysł na: królewska wyprawa

Adwentu bardziej świętować się nie da – to jeden ze sloganów regionu Hochkonig położonego w Austrii w ziemi Salzburskiej. To szczera prawda i znakomity powód by właśnie tam zacząć narciarski sezon.

Podróżoholiczka

Hasło „po co nam podróżowanie” na przełomie wieków rzuciła Katarzyna Merta, ówczesna szefowa książkowego wydawnictwa. Chodziło o to, by w czasie kiedy Polacy zaczęli podróżować na potęgę, zastanowić się nad istotą współczesnego podróżnictwa.