Jakub Kurasz

Polska, Francja i sektor energetyczny

Polska może liczyć na Francję w rozwijaniu energetyki, jeśli chodzi o atom, mówi Nicole Bricq, minister handlu zagranicznego Francji w rozmowie z Danutą Walewską i Jakubem Kuraszem.

Rozmowa z nowym prezesem TP SA

Bruno Duthoit. Wierzę że nasze przychody i zyski mogą znowu rosnąć – mówi nowy prezes Orange Polska w rozmowie z Urszulą Zielińską i Jakubem Kuraszem.

Orlen chce kupić TriOil Resources. Komentuje Jakub Kurasz

Jak interpretować próbę przejęcia kanadyjskiej spółki TriOil Resources przez Orlen? Próbę, bo jeszcze ofertę Polaków muszą zaakceptować akcjonariusze tej firmy z siedzibą w Calgary.

Orlen przejął kanadyjską spółkę. Co to oznacza?

PKN Orlen podpisał umowę zakupu kanadyjskiej spółki TriOil Resources zajmującej się poszukiwaniem i wydobywającą ropę naftową. Co to oznacza? Komentuje Jakub Kurasz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”

PGNiG zmieni priorytety w obowiązującej strategii

Dotychczas prowadzono zbyt wiele projektów naraz, bez wskazania określonego celu – mówi pełniący obowiązki prezesa PGNiG w rozmowie z Jakubem Kuraszem i Tomaszem Furmanem.

Rozmowa z Zygmuntem Solorzem

Wszyscy operatorzy powinni mieć tyle samo częstotliwości i takie same warunki budowy sieci. Orange i T-Mobile zmierzają do utworzenia monopolu – mówi właściciel Polkomtela w rozmowie z Urszulą Zielińską i Jakubem Kuraszem.

Ograbienie OFE poprawi statystyki tylko na chwilę

Premier nie mówił prawdy, gdy stwierdził, że kluczem do wyboru ostatecznego wariantu zmian w systemie emerytalnym było bezpieczeństwo przyszłych wypłat emerytur.

Prezes Getin Holding Rafał Juszczak: ryzyko się opłaca

Na razie w Polsce mało kto potrafi trafnie ocenić, jak robić biznes za wschodnią granicą – wskazuje prezes Getinu Holding w rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem i Jakubem Kuraszem.

Wywiad Rz z prezesem PGE Krzysztofem Kilianem

Mamy środki, aktywa, doświadczenie i wiedzę, by inwestować. To całe otoczenie zewnętrzne pozostaje nieprzewidywalne – mówi Krzysztof Kilian, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Czy łupki zmienią polskich urzędników?

Wreszcie dobre wiadomości z pola walki o polski gaz łupkowy.