Anna Kornecka

Anna Kornecka: Przebudź się, Polsko!

Kryzys dotyka w równym stopniu wszystkich krajów UE i daje szansę na nadgonienie zapóźnień. Od nas zależy, czy wykorzystamy go dla własnej korzyści, czy pozostaniemy osamotnieni w naszej walce o zachowanie status quo.

Anna Kornecka: Energia z wiatru dla Polaków

Ostatnie dni stycznia przyniosły rekordowe wyniki mocy turbin wiatrowych zainstalowanych na terenie naszego kraju.

Anna Kornecka: Narzędzie walki z kryzysem

Wszystkie strony sporu politycznego po niedawnym unijnym szczycie są wyjątkowo zgodne – środki finansowe z Funduszu Odbudowy powinny jak najszybciej trafić do Polski.

Ambitne cele tylko ze wsparciem Unii

Transformacja energetyczna jest faktem. Europejski Zielony Ład stawia przed Polską konkretne wyzwania. Do tego dochodzi jego aktualizacja, czyli „Fit for 55" – plan jeszcze szybszego przejścia do gospodarki zeroemisyjnej. Jaka jest zatem przyszłość energetyki w Polsce? Czy istnieje jakiś przemyślany plan? Czy jesteśmy gotowi na osiągnięcie celów klimatycznych? I co ze środkami europejskimi na transformację w świetle wyroku TK?

Anna Kornecka: Rząd nie lubi liniowców

Dlaczego rząd postanowił za wszystkie korzystne zmiany obciążyć jedną grupę społeczną? Czy to oznacza nieformalną likwidację podatku liniowego w naszym kraju?

Magiczne sztuczki rządu na niewiele się zdadzą

Nadpodaż pieniądza w gospodarce bierze się tym razem nie z zadłużenia Polaków, ale z gwałtownego wzrostu zadłużenia instytucji rządowych szczebla centralnego.

Anna Kornecka: Należy postawić na zieloną i tanią energię

Ceny prądu mają lada chwila zostać podniesione, a podwyżka może być nawet dwucyfrowa. Podobna sytuacja może objąć ceny gazu. Co się dzieje na rynku energii? Jak wytłumaczyć tak wysoki wzrost cen?

Anna Kornecka: Jak zatrzymać mieszkaniową drożyznę

Ceny mieszkań nie były tak wysokie od dawna. Popyt znacznie przewyższa podaż, a materiały i wyroby budowlane drożeją w błyskawicznym tempie. Jeśli nie podejmie się właściwych kroków, za chwilę nikogo nie będzie stać na własne mieszkanie.

Anna Kornecka: Przykrywka dla spektakularnej podwyżki podatków

Miażdżąca krytyka napływająca niemal z każdej ze stron zmusi rządzących do wycofania się z radykalnej podwyżki podatków zaplanowanej w Polskim Ładzie.

Wchodzimy w nową fazę OZE

Słowa kluczowe tej zmiany to rynek, autokonsumpcja energii, bilansowanie jej produkcji – tak o wdrażanych dyrektywach UE pisze Anna Kornecka – wiceminister rozwoju, pracy i technologii