Anna Kornecka

Ambitne cele tylko ze wsparciem Unii

Transformacja energetyczna jest faktem. Europejski Zielony Ład stawia przed Polską konkretne wyzwania. Do tego dochodzi jego aktualizacja, czyli „Fit for 55" – plan jeszcze szybszego przejścia do gospodarki zeroemisyjnej. Jaka jest zatem przyszłość energetyki w Polsce? Czy istnieje jakiś przemyślany plan? Czy jesteśmy gotowi na osiągnięcie celów klimatycznych? I co ze środkami europejskimi na transformację w świetle wyroku TK?

Anna Kornecka: Rząd nie lubi liniowców

Dlaczego rząd postanowił za wszystkie korzystne zmiany obciążyć jedną grupę społeczną? Czy to oznacza nieformalną likwidację podatku liniowego w naszym kraju?

Magiczne sztuczki rządu na niewiele się zdadzą

Nadpodaż pieniądza w gospodarce bierze się tym razem nie z zadłużenia Polaków, ale z gwałtownego wzrostu zadłużenia instytucji rządowych szczebla centralnego.

Anna Kornecka: Należy postawić na zieloną i tanią energię

Ceny prądu mają lada chwila zostać podniesione, a podwyżka może być nawet dwucyfrowa. Podobna sytuacja może objąć ceny gazu. Co się dzieje na rynku energii? Jak wytłumaczyć tak wysoki wzrost cen?

Anna Kornecka: Jak zatrzymać mieszkaniową drożyznę

Ceny mieszkań nie były tak wysokie od dawna. Popyt znacznie przewyższa podaż, a materiały i wyroby budowlane drożeją w błyskawicznym tempie. Jeśli nie podejmie się właściwych kroków, za chwilę nikogo nie będzie stać na własne mieszkanie.

Anna Kornecka: Przykrywka dla spektakularnej podwyżki podatków

Miażdżąca krytyka napływająca niemal z każdej ze stron zmusi rządzących do wycofania się z radykalnej podwyżki podatków zaplanowanej w Polskim Ładzie.

Wchodzimy w nową fazę OZE

Słowa kluczowe tej zmiany to rynek, autokonsumpcja energii, bilansowanie jej produkcji – tak o wdrażanych dyrektywach UE pisze Anna Kornecka – wiceminister rozwoju, pracy i technologii

Nowe farmy wiatrowe to impuls dla rozwoju gospodarczego

Transformacja energetyczna trwa. Jest konieczna z powodu kurczenia się zasobów surowców energetycznych, postępów globalnego ocieplenia, degradacji środowiska naturalnego – pisze Anna Kornecka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Anna Kornecka: Nowe farmy wiatrowe to impuls dla rozwoju gospodarczego

Transformacja energetyczna trwa. Jest konieczna z powodu kurczenia się zasobów surowców energetycznych, postępów globalnego ocieplenia, degradacji środowiska naturalnego.