fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Grzegorz Siemionczyk

Dziennikarz piszący o gospodarce i makroekonomii

Gospodarka

Ekonomiczny Nobel dla trojga badaczy

Tegoroczną nagrodę otrzymały osoby, które przywracają wiarę w siłę sprawczą tej dziedziny nauki. Upowszechniły eksperymenty terenowe, aby zwiększyć skuteczność walki z ubóstwem...

Handel

Wakacyjny przestój w handlu

Wartość polskiego eksportu towarowego w sierpniu ledwie drgnęła, a wartość importu spadła po raz drugi w ciągu trzech lat.

Dane gospodarcze

Inflacyjna cisza przed burzą

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI), główna miara inflacji w Polsce, wzrósł we wrześniu o 2,6 proc. rok do roku, po 2,9 proc. w poprzednich dwóch miesiącach – oszacował wstępnie GUS.

Gospodarka

GUS: W Polsce żyje się coraz lepiej

W 2018 r. skokowo wzrósł odsetek gospodarstw domowych, które swoją sytuację materialną oceniają jako bardzo dobrą lub dobrą. To odzwierciedlenie szybkiego wzrostu dochodów.

Biznes

Ubywa niewypłacalnych firm

W sierpniu w Polsce niewypłacalność ogłosiły 82 polskie przedsiębiorstwa, o osiem mniej niż w tym samym miesiącu ub.r.

Komentarze

Lagarde może więcej niż Draghi

Na czele Europejskiego Banku Centralnego Włocha zastąpi Francuzka, ale i tak o polityce pieniężnej w strefie euro zadecydują Niemcy, choć nie bezpośrednio.

Siemionczyk:

Opinie

Czasem mniej znaczy więcej

Z unijnymi funduszami jest jak z wylewającą rzeką: uregulowanie nurtu może być korzystne, nawet jeśli wody będzie mniej.

Plus Minus

Bartosiak: Amerykanie zostali ograni

Zmiana na stanowisku prezydenta USA nie odwróci polityki tego kraju wobec Chin, chyba że któraś ?ze stron się podda. Tego procesu, gdy już został zapoczątkowany, nie da się...

Finanse

Inflacja popycha ku obligacjom

W sierpniu inwestorzy indywidualni kupili obligacje skarbowe za 1,75 mld zł. To kwota o 11 proc. wyższa od dotychczasowego rekordu, z czerwca br.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA