Jacek Kędzierski

Jacek Kędzierski: "Lekarz-Polak" sugerował matce papieża aborcję? Szkalowanie narodu

Powracająca opowieść jakoby lekarz-Polak miał doradzać matce św. Jana Pawła pozbycie się dziecka i dokonanie aborcji, a inny lekarz – Żyd – miał ją od tego pomysłu odwieść, w świetle faktów historycznych zdaje się być daleka od prawdy i nosi znamiona szkalowania.

Chrześcijaństwo mogło dotrzeć do Polski sto lat wcześniej niż myślimy

Chrześcijaństwo trafiło na ziemie polskie 100 lat wcześniej, niż uczy się w szkołach. Jego wyznawcą mógł być już ojciec Mieszka I. Wskazują na to choćby niedawno odkryte fundamenty poznańskiego kościoła z ok. 920 r.

Proces ws. Smoleńska wg. Jacka Kędzierskiego

Jednak ruszy proces, który można nazwać smoleńską "pyskówką".

Jacek Kędzierski o wypiciu szampana przez Roberta Lewandowskiego

Wśród ciszy wyborczej gruchnęła przez Polską wieść straszna, wieść okrutna, że Nasz Snajper Narodowy Robert "Lewy" Lewandowski za uczczenie zwycięskiej batalii o Euro'16 strugami szampana może zapłacić grzywnę, co dla niego nie byłoby może aż tak dotkliwe, ale co gorsza, może zostać obłożony "zakazem stadionowym".

Kędzierski: Klauzula sumienia skrupulanckiego

Jak twierdzą etycy, sumienie to szczególny zespół intuicji moralnych - pisze adwokat Jacek Kędzierski.

Polski parawaning plażowy według mec. Kaszewiaka a zasady współżycia społecznego

Słynny mecenas Kaszewiak wydał opinię, jakoby każdy widząc na plaży parawan, za którym być może wyleguje się wytoplesowana dziewczyna, może za ten parawan wkroczyć i lec obok niej na kocyku. To jednak nie tak.

Kedzierski - czy Kukiz powinien dać sobie spokój

Od publikacji artykułu "JOW-y? Kukiz, daj sobie spokój..." minął już rok. Zewsząd słyszę pytania, jak ja się czuję teraz, kiedy nie tyle Kukiz mnie nie posłuchał ale co gorsza w sondażach ma procenty gwarantujące mu wprowadzenie do Sejmu kilkunastu posłów...

Ustawa o uzgodnieniu płci: prawo do samostanowienia o własnej tożsamości

Jestem meteoropatą... Zabrzmi to może nieco jak deklaracja geopolityczna, ale niech tam.

Prawo karne a szykanowanie przez właściciela nieruchomości lokatorów

Wejście w życie kk z 1997 r. spowodowało dekryminalizację zachowań określanych jako przymus pośredni, polegające m. in. na szykanowaniu przez właściciela lub zarządcy nieruchomości lokatorów przez odcięcie dopływu wody, gazu, c.o. prądu, sieci kanalizacyjnej.