Igor Wiśniewski

"Last Call Mixtape": W pułapce algorytmu

Aby wyróżnić się na tle debiutantów, nie wystarczy dobry warsztat i wyczucie trendów. 21-letni OSQAR jest tego przykładem.

„Dzienna”: Gdy jakość stała się memem

Autorzy albumów producenckich muszą dać przestrzeń swoim gościom i zachować przy tym status gospodarza. Pawbeats tego nie potrafi.

„Offtop”. Nie dać się przyćmić kolegom

Odys przebył długą drogę, zanim przedstawił się odbiorcom jako raper. Jego „Offtop” bez zbędnych wątków pobocznych ukazał, jak istotne są własny styl i konsekwencja w działaniu.

"TAXI": Bez drogi na skróty

Kto by przypuszczał, że jedną z najciekawszych płyt tego roku będzie opowieść poświęcona zawodowi taksówkarza?

"Refluks": Powtarzalni i staranni

Refluks to według słownika „cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku”. Nowy album BonSoul nie mógł się lepiej nazywać.

„1-800 Oświecenie”: Banały karmiciela tłumów

„Obsługuję miesięcznie trzy miliony uszu, to nie call center” – przechwala się w „Makarena Freestyle” Taco Hemingway. „1-800 Oświecenie” zmusza do refleksji nad ogólnopolskim fenomenem Filipa Szcześniaka.

„<33”: Zmarnowany potencjał

Raper, który przed debiutem wywoływał dyskusje, dziś nie wzbudza żadnych emocji.

„Nitki”: Dziewczyna z TikToka

Czy popularność w sieci wystarczy, by podpisać kontrakt z wytwórnią? Nita udowodniła, że tak. Jednocześnie stała się przykładem, jak różnie postrzegana może być atrakcyjność formy.

„Pokolenie końca świata”: Pokolenie frazesów

Po tytule nowego albumu braci Kacperczyk spodziewać by się można wydawnictwa dojrzałego. Ale zamiast głosu pokolenia dostajemy frazesy z wtórnymi akordami w tle.

„Kurde Faja EP”: Stara kociara od młodej raperki

21-letnia Susk z Częstochowy skupia wokół siebie coraz większą publiczność. „Kurde Faja EP” to jej kolejny krok do mainstreamu.