parkiet.com

Dziennikarze „Parkietu” z szansami na tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Zagłosuj!

Dwoje dziennikarzy „Parkietu”, Katarzyna Kucharczyk i Przemysław Tychmanowicz, jest nominowanych w konkursie Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Gorąco zachęcamy do oddawania na nich głosów!

Szef PSE: Polska energetyka potrzebuje lepszej koordynacji działań

Blackouty nam nie grożą, ale jeśli chodzi o ograniczenia dostaw, to odpowiedź nie jest jednoznaczna – mówi Grzegorz Onichimowski, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Dzielne giełdowe byki kontra szalony rosyjski niedźwiedź i hydra inflacji

To już 29. edycja nagród Byki i Niedźwiedzie dla najlepszych spółek, menedżerów, analityków i instytucji. Po raz 18. przyznamy Złote Portfele dla zarządzających powierzonymi pieniędzmi.

JSW zwiększyła zyski na sprzedaży węgla koksującego

Szacowana średnia cena zwęgli koksowych sprzedanych przez JSW odbiorcom zewnętrznym w II kw. 2022 r. w stosunku do ubiegłego kwartału wzrosła o ok. 41 proc. Jednak kolejny kwartał może być już nieco gorszy.

Autoodnawialne subskrypcje cyfrowe „Rzeczpospolitej” urosły w I kwartale o 50%

Wydawca „Rzeczpospolitej” podsumował rozwój liczby subskrypcji cyfrowych w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Zwiększone zainteresowanie wiarygodnymi treściami spowodowane wybuchem wojny Rosji z Ukrainą doprowadziło do skokowego wzrostu ich liczby.

Giełda na czerwono: WIG20 na poziomach z jesieni 2020 r.

Indeks dużych spółek podczas czwartkowej sesji zniżkuje o około 2,8 proc., do około 1670 pkt. Poprzednio tak nisko znajdował się jesienią 2020 r.

Kto miał szansę na nagrody Byków i Niedźwiedzi i Złote Portfele? Lista nominowanych

Jedenaście nagród Byków i Niedźwiedzi w podstawowych kategoriach, jedna nagroda specjalna, a także sześć Złotych Portfeli dla zarządzających funduszami.