Kazimierz Ryć

Czy w sprawie euro czas powiedzieć: tak

Jeśli uznamy stan rozwoju gospodarki za i dobry i obiecujący, to powinniśmy co najmniej rozważyć różne scenariusze przystąpienia bądź nie do strefy euro.

Lepiej współtworzyć euro2

Przyjęcie wspólnej waluty byłoby dla Polski romantycznym skokiem do chybocącego się pojazdu – piszą profesorowie z Wydziału Zarządzania UW.

Co po euro? Nic lepszego...

Miejsce Polski jest w strefie euro. Lepiej być współliderem niż outsiderem i klientem innego lidera – uważają profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego.

Czy strefa euro może być dla Polski arkadią?

Ostatnie wydarzenia gospodarcze, finansowe i polityczne zachęcają do wznowienia dyskusji nad sensownością przygotowań Polski do wejścia do strefy euro – uważają profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego.

Złoty czy euro

Strefa euro nie z każdego punktu widzenia może być oceniona jednoznacznie wysoko. Mimo to należy poważnie rozważyć stosunkowo szybkie do niej przystąpienie – piszą ekonomiści.

Europa potrzebuje liberalnego Keynesa

Niezbędna jest nowa wizja w obszarze polityki gospodarczej Unii Europejskiej. Aktywna, ale mimo wszystko określona rola państwa, nie tylko nie zaszkodzi, ale pomoże w wychodzeniu z bardzo skomplikowanej, społecznie dramatycznej sytuacji gospodarczej w wielu krajach.