Anna Tomiak

Oto filmowa top lista dla biznesmena

„Życie toczy się wokół słowa »szmal«". „Nie wolno dawać za wygraną". „Jesteś graczem albo nikim". To nie są rady z poradnika dla biznesmena, lecz zdania, które padają w filmach. Obrazach kultowych, ważnych, dających do myślenia.

Porcelana białe złoto (made in Poland)

Porcelana dotąd kojarzona z fabrykami, teraz pochodzi z maleńkich manufaktur. Odczarowują ją młodzi polscy artyści, którzy na nowo odkrywają jej piękno.

Jak odkryć stary biznes na nowo?

Co odkrywczego jest w produkowaniu kapeluszy, skarpetek, torebek, a nawet w wydawaniu książek? Okazuje się, że biznesem starym jak świat można podbić świat. W efekcie po kapelusze z polskich firm dzwonią klienci z RPA, skarpetki zdobią stopy stylowych nowożeńców ze Stanów, a do podrabiania tych właśnie torebek biorą się… chińscy producenci.

Co podoba się cudzoziemcom w Polsce

Co najbardziej podoba się cudzoziemcom zwiedzającym nasz kraj? Żurek i polityczne dyskusje przy kawiarnianych stolikach, luksusowe lofty w zabytkowej przędzalni, Mostek Czarownic, pierniki, pałace, zamki, synagogi i cerkwie oraz pierogi – danie dla proletariatu.

Wszystkie smaki Londynu

Jeśli w tegorocznych planach urlopowych macie Anglię, a w niej Londyn, koniecznie przeczytajcie tekst „Food is great” w najnowszym, sierpniowym magazynie „Sukces”

CIT: Jak opodatkować raty w transgranicznym leasingu finansowym

W zależności od postanowień umów międzynarodowych opłaty ponoszone na rzecz finansującego spoza kraju mogą być traktowane jako zyski przedsiębiorstw, zyski z przeniesienia własności majątku, odsetki albo należności licencyjne

Jak opodatkować raty w transgranicznym leasingu operacyjnym

W zależności od postanowień umów międzynarodowych opłaty ponoszone przez korzystającego na rzecz finansującego spoza kraju mogą być traktowane jako należności licencyjne, zyski przedsiębiorstw lub dochód z majątku ruchomego.

Co nowego dla niego

Są zapachy ponadczasowe. Na każdą okazję i porę roku. Te w jesiennym klimacie są jednak inne - ciężkie, słodkie, orientalne. Stwarzają poczucie liksusu i wprowadzają w dobry nastrój.

Atlantis mocno spada po szybkim wzroście

Wczoraj kolejną sesję z rzędu trwała wyprzedaż akcji Atlantisu. Handlowi towarzyszyły wzmożone obroty 17,6 mln zł

Kurs KGHM spada po zwyżkach

Papiery lubińskiego koncernu potaniały wczoraj o 1,72 proc., do 148,9 zł. Inwestorzy kontynuowali realizację zysków – tydzień temu za papiery płacono 152,4 zł, po tym jak od końca sierpnia kurs poszedł w górę o 17 proc. Licząc od końca sierpnia, zwyżka sięgnęła 37 proc