Michał Kanownik

Akt o sztucznej inteligencji. Trilogi trwają, dlaczego to takie ważne?

Równowaga między regulacjami a elastycznością dla rozwoju sektora sztucznej inteligencji jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu i globalnej konkurencyjności przez europejskie podmioty w tej dziedzinie - pisze Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, Członek Zarządu Digital Europe.

Sieć 5G pod okiem Komisji Europejskiej. Dlaczego trzeba przyspieszyć?

Bruksela przyspiesza prace nad zwiększeniem tzw. odporności infrastruktury krytycznej. A w Polsce wciąż czekamy na uchwalenie nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa - pisze prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Unia reguluje cyfrowy świat, ale część zapisów budzi kontrowersje

Unia Europejska nie tylko organizuje debaty w sprawie cyfryzacji, ale też realnie pracuje nad nowymi przepisami. Świat cyfrowy należy uregulować, ważne jednak, by nie przesadzić - pisze Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

Michał Kanownik: Trzeba dużo nadrobić w cyfryzacji edukacji

Dużo mówi się o cyfryzacji szkół i transformacji oświaty, ale mało w tym zrozumienia problemu. Jeśli chcemy kształcić dorosłych obywateli osadzonych w realiach XXI wieku, musimy działać szybciej.

Nie będzie zielonej Europy bez Europy cyfrowej

W obliczu postępujących zmian klimatycznych Europa wyznacza ambitne cele redukcji emisji, odpowiedzialnej produkcji i zużycia energii. Oznacza to dla firm i konsumentów oraz systemów energetycznych przemiany budzące uzasadnione obawy.

Rozwój mimo przeszkód – polskie ICT kończy rok 2021 z tarczą

Rytm wzrostu krajowego rynku teleinformatycznego w 2021 r. nadawały zjawiska globalne z kryzysem kontenerowym i przerwaniem łańcuchów dostaw na czele, regionalne, prace nad unijnymi przepisami, ale i zmiany w lokalnym środowisku regulacyjnym.

Michał Kanownik: 5G w Europie potrzebuje współpracy

Nad tym, jak potoczą się losy 5G w Europie, pochyla się nie tylko branża sieci mobilnych i przemysł, który dzięki nowej technologii ma szansę przeżyć prawdziwą rewolucję, a także konsumenci z entuzjazmem słuchający o możliwościach smartfonów przystosowanych do obsługi 5G.

Polsce potrzeba cyfrowej rewolucji

Państwo powinno sprzyjać nowoczesnym rozwiązaniom, jak np. e-paragon, ale też znosić bariery prawne i edukować firmy – zauważa Michał Kanownik.

VAT: jakie korzyści z wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności

Jak najszybsze wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności może być z korzyścią dla wszystkich: budżetu, firm i polskiej gospodarki – pisze ekspert.

Michał Kanownik: Prawo autorskie potrzebuje reformy

Konsumenci powinni mieć poczucie, że pieniądze, które wydają na rzecz artystów, rzeczywiście do nich trafiają. A artyści – że ich praca jest uczciwie wynagradzana. Bez zmian w przepisach nie da się tego osiągnąć – zauważa ekspert.