Kazimierz Bem

Skromny ksiądz pokornego Kościoła

Jeśli nauczanie Kościoła rzymskiego musi być uznane a priori jako „reprezentujące prawdę obiektywną”, do której wszyscy muszą się dostosować, to dyskusja z nim nie ma żadnego sensu. To nie dyskusja, a kazanie – odpowiada o. Maciejowi Ziębie protestancki pastor.

Wybory w USA: Powstrzymać neofaszystów

Już sam udział Donalda Trumpa w wyścigu o Biały Dom dla każdego myślącego i przyzwoitego Amerykanina musi być przykrym doświadczeniem. Pozostaje pytanie, czy dla większości obywateli USA – zastanawiają się publicyści.

Ostatni krzyk „białej Ameryki”

Ideały Ameryki przed prezydentem Trumpem mogą uratować Afroamerykanie i Latynosi – piszą publicyści.

Trump pożera republikanów

Pozbycie się Trumpa jest warunkiem, by republikanie zaczęli odbudowywać swoją partię. Choć oczywiście to także najkrótsza droga do przegranych wyborów – piszą publicyści.

USA: Szykuje się wyborcza jatka

Prawybory w New Hampshire pokazały, jak wielkie są pokłady frustracji Amerykanów – zarówno tych z prawa, jak i z lewa. Pokazują też niechęć do polityków z Waszyngtonu i rozczarowanie partyjnym klinczem, który paraliżuje Amerykę – piszą publicyści.

USA: Wielka ucieczka z centrum

Prawybory w Iowa pokazują, że zarówno w partii republikańskiej, jak i u demokratów ton będą nadawać radykałowie – piszą publicyści.

W poszukiwaniu delfinów

Demokraci i republikanie borykają się z kryzysem dotyczącym ich przyszłości. Pierwsi nie mają młodzieży, a młodzież tych drugich poglądami przypomina dziadków – piszą publicyści.

Kazimierz Bem: Hartman postraszył debatą

Demokratyczne społeczeństwo tym się różni od teokracji, a europejski uniwersytet od islamskiej szkoły (madrasy), że żadna kwestia nie może być wyłączona spod dyskusji społecznej – pisze pastor protestancki.