Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

Dziękujemy, Panie Franciszku! - Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek o sprawie Kajetana P. i Kongresie Prawników

Wyrok w sprawie Kajetana P. miał być ogłoszony o godz. 10.30. Nieoznakowany policyjny radiowóz wjechał na teren sądów przy ul. Kocjana o godzinie 9.52. Najprawdopodobniej w środku był Kajetan P.

Dyscyplinarki sędziów: cenzura ma nowy adres

Powstaje „Urząd Kontroli Wypowiedzi Sędziów".

Zjazd po równi pochyłej - o sytuacji pracowników sądów i prokuratur

Tegoroczne Święta Wielkanocne nie dla wszystkich były radosne.

Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek: List do sędziego Piotra Schaba

Niech Pan udowodni nie tylko sobie, ale również całemu środowisku sędziowskiemu, że jest Pan osobą nieuwikłaną w obecny spór polityczny, że nie dla kariery i władzy podjął się Pan pełnienia tej funkcji, a pełni Pan ją w dobrze pojętym interesie społecznym w celu eliminacji z naszego środowiska sędziów, którzy rzeczywiście łamią prawo i zasady etyki sędziowskiej.

Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek: Słowa, słowa, słowa, czyli minister może mniej

Politycy, również ci, którzy reprezentują Ministerstwo Sprawiedliwości, nie ograniczają się w swoich wypowiedziach ani żadnym kodeksem etyki, ani często zasadami zwykłej przyzwoitości. W związku z tym pomówionym sędziom czy obywatelom przysługuje jedyna dostępna droga – droga sądowa.

Ministrze, reformę zacznij od siebie!

W sądach trwa protest pracowników administracyjnych. Odwoływane są całe sesje lub poszczególne sprawy, na których wyznaczenie obywatele czekali całe miesiące. Sędziowie nie mają też możliwości pracy, nie mogą wydawać żadnych decyzji, a przyczyna jest prosta. Sekretarz sądowy nie „podłożył" stosownej korespondencji, nie wykonał żadnych wcześniejszych decyzji sędziego.