Agnieszka Rybak

Jak to w Bieszczadach bywało czyli Agnieszka Rybak i Anna Smółka. Kresy

Bieszczady powoli wychodzą z biedy. Rusza budowa asfaltówek. Powstaje kombinat Igloopol, ludzie przyjeżdżają do pracy w tartakach i sadzeniu drzew. Stachura pisze „Siekierezadę", młodzież zaczyna czytać Hemingwaya.

Cześć, giniemy!

9 maja 1987, 183 osoby zginęły w katastrofie lecącego do Nowego Jorku samolotu PLL LOT Ił-62M "Tadeusz Kościuszko". Samolot rozbił się w Lesie Kabackim pod Warszawą, podczas próby awaryjnego lądowania.Przypominamy tekst z czerwca 2009.

Eligiusz Niewiadomski. Chory na Polskę

Zabił prezydenta wybranego dzięki poparciu posłów mniejszości narodowych. O tym, że matka Eligiusza Niewiadomskiego była rodowitą Niemką, wiedziała jedynie najbliższa rodzina

Reportaż o losach betanek po eksmisji z klasztoru w Kazimierzu

Zbuntowane zakonnice z Kazimierza Dolnego nadal wierzą, że za ich pośrednictwem nadejdzie Wiosna Kościoła

Jak Rosja zamordowała polskie Kresy

O świcie 17 września 1939 roku zakończyła się wojna trzystuletnia. Rzeczpospolita ostatecznie przegrała z Moskwą i utraciła ziemie kresowe, czyli część własnej tożsamości.

Za późno na sprawiedliwość

Spośród stalinowskich funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli w zbrodni sądowej na Emilu Fieldorfie, żyje już tylko prokurator wyznaczony do asystowania przy egzekucji. Żaden z sędziów, oskarżycieli i śledczych nie doczekał wyroku za zgładzenie generała „Nila” (W 64 rocznicę egzekucji generała Nila przypominamy tekst z 9 maja 2009 roku)

Słońce świeci nad dobrymi i złymi

O pochówku Kutschery, szefa SS i policji w dystrykcie warszawskim, który dorobił się przydomku "kata Warszawy", ze względu na masowe, publiczne egzekucje dokonywane na jego rozkaz, można przeczytać na stronie internetowej poświęconej batalionowi "Parasol". (Przypominamy tekst z Plusa Minusa z listopada 2007 roku)

Wychowamy wam dzieci

Zwolennicy wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej chcą, by rodzice musieli posyłać dzieci na lekcje zakładania prezerwatyw, a szkoły płaciły za to z publicznych pieniędzy.

Patrzył na getto – od wewnątrz

Miał opinię antysemity. Wzywał ludzi do bojkotu żydowskich sklepów. Ksiądz Marceli Godlewski, 64 lata po śmierci, został przez instytut Yad Vashem uznany za Sprawiedliwego wśród Narodów Świata

Będziecie głupkami

Studentom zdarza się pisać nazwisko Hitler przez „ch". Nie wiedzą, kim był Roman Dmowski. Słup soli kojarzy im się jedynie z lizawką wystawianą zimą jeleniom