Thierry Breton

Breton, Gentiloni: Musimy unikać wyścigu na dotacje

Tylko wspólna, solidarna reakcja Europy na kryzys energetyczny może zachować nasz przemysł i chronić naszych obywateli – piszą europejscy komisarze ds. rynku wewnętrznego i ds. gospodarczych.

Margrethe Vestager, Thierry Breton: Usługi cyfrowe dla Europejczyków

Nawet w samym środku największego kryzysu, jakiego większość z nas kiedykolwiek doświadczyła, usługi cyfrowe pomagają nam kontynuować pracę, robić interesy, uczyć się, być na bieżąco, robić zakupy, zapewniać rozrywkę, nawiązywać kontakty towarzyskie oraz pozostawać w kontakcie z naszymi przyjaciółmi i rodzinami na całym świecie.

Thierry Breton: Europa: lekcje wyciągnięte z kryzysu

Nie istnieje żadne krajowe rozwiązanie problemu trzęsienia ziemi o takiej skali jak kryzys wywołany przez Covid-19. Właściwa reakcja jest na poziomie kontynentu.

Europa: klucze do suwerenności

Czołowym wyzwaniem jest nasza suwerenność cyfrowa. Opiera się ona na trzech filarach: mocy obliczeniowej, kontroli nad naszymi danymi i bezpiecznej łączności.

Thierry Breton: Europa: koniec naiwności

Należy uniknąć zamknięcia się w nowej geostrategicznej zależności od USA, tradycyjnego sojusznika, ale w odwrocie, lub w geoekonomiczniej – od Chin.

Dla zjednoczonej, prężnej i suwerennej Europy

Poza tragedią zdrowotną, kryzys koronawirusowy będzie miał coraz większy wpływ na główne trendy na naszej planecie. Zachęca nas to do świeżego spojrzenia na świat i Europę w świecie.

Thierry Breton, Paolo Gentiloni: Fundusz na czas pandemii

Pilnie potrzebujemy utworzyć Europejski Fundusz Odbudowy Gospodarczej – piszą komisarze UE ds. rynku wewnętrznego i gospodarki.