Krzysztof Oppenheim

Krzysztof Oppenheim, Michał Paprocki: Przedsiębiorco - co byś nie zrobił, będziesz przestępcą!

W modelowym państwie prawa określenia „praworządność” i „uczciwość” to niemalże synonimy. Jak bardzo te pojęcia rozjechały się w okresie od początku pandemii, przekonają się Państwo z lektury niniejszego opracowania.

Krzysztof Oppenheim, Michał Paprocki: Bezczynność siłowni to widmo możliwej plajty

Zakaz prowadzenia klubów fitness, gdzie wokół, szczególnie w czasie weekendów, widzimy masę działających oficjalnie, zatłoczonych miejsc z branży handlowej (które wręcz można nazwać „kowidownią") jest ewidentną dyskryminacją. Z taką całkiem przypadkową metodyką wprowadzania ograniczeń w prowadzeniu biznesu wiązać się muszą ludzkie tragedie.

Krzysztof Oppenheim: Upadłość konsumencka to nie pluszowy miś

Kiedy spec od antywindykacji widzi tekst „Jak w pandemii skutecznie uniknąć komornika”, nie może do takiej publikacji nie zajrzeć. Tak właśnie zrobiłem, kiedy artykuł opatrzony takim tytułem, autorstwa red. Jerzego Kowalskiego, pojawił się na portalu rp.pl w dniu 3 października b.r.

Koronawirus: antywindykacyjne rady dla przedsiębiorców

Nie wszyscy mają świadomość, iż podstawowym zadaniem fachowej antywindykacji jest prewencja, a nie „gaszenie pożarów", kiedy dłużnik ma już na karku liczną grupę windykatorów i komorników.

Krzysztof Oppenheim - Krajobraz po koronowirusie: co dalej, przedsiębiorco?

Na całym świecie obserwujemy nietypowe zjawisko, jakim jest wysyp znaczącej ilości lokalnych superbohaterów. Podjęli się oni identycznego zadania - jednak nie zawsze tymi samymi metodami - jakim jest ochrona mieszkańców danego kraju, przed potwornie silnym wrogiem, jakim jest koronawirus. Jak się okazuje, nie wszyscy beneficjenci tych działań są jednakowo zobowiązani za niesioną pomoc. Widzimy to doskonale w naszym kraju.

Krzysztof Oppenheim: Antywindykacyjne porady dla przedsiębiorców

Nie jest powszechnie wiadome, iż podstawowym zadaniem fachowej antywindykacji jest prewencja, a nie „gaszenie pożarów”, kiedy dłużnik, ma już na karku liczną grupę windykatorów i komorników.

Czy upadłość konsumencka zamieni się w upodlenie dłużnika?

W dniu 21 grudnia ub. roku ukazała się na łamach Rzeczpospolitej moja publikacja pt. „Nowa upadłość konsumencka: plusy i minusy”. Omawiany w tym tekście akt prawny z dnia 30 sierpnia 2019 liczy aż 48 stron, co wskazuje, że na pełną analizę zmian do procedur w zakresie „upadania po nowemu” warto poświęcić więcej uwagi.

Nowa upadłość konsumencka: plusy i minusy

W dniu 6 września 2019 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 30 sierpnia 2019 r. „O zmianie ustawy – Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw”. Ten akt prawny wprowadza m.in. od dość dawna zapowiadane zmiany w procedurze postępowań w zakresie upadłości konsumenckiej.

Krzysztof Oppenheim: Antywindykacja kontra windykacja

Trudno o większy absurd, niż podnoszenie zarzutu, że firmy antywindykacyjne namawiają dłużników do nieodbierania korespondencji.

Upadłość konsumencka frankowicza: czy to się opłaca?

„Upadłość konsumencka powinna być ostatecznością” – to tytuł publikacji autorstwa Mec. Mariusza Korpalskiego, która ukazała się 27 grudnia 2018 roku w Rzeczpospolitej.