Paweł Zalewski

Paweł Zalewski: Jaka po wojnie będzie Europa

Jeśli Zachód ma się obronić jako wspólnota wartości, Ukraina musi być po naszej stronie.

Paweł Zalewski: Polska na bocznym torze

Zwycięstwo Joe Bidena to świetna wiadomość dla Zachodu. Niestety, Polska rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość z tej szansy nie skorzysta – przekonuje polityk Koalicji Obywatelskiej.

Marcin Bosacki, Paweł Zalewski: Jak uniknąć europejskiej katastrofy

W imię najwyższego strategicznego interesu Rzeczypospolitej proponujemy ekipie PiS poważny dialog, by skuteczniej zabezpieczyć polskie interesy – piszą autorzy programu polityki zagranicznej PO.

Kowalscy też mogą lokować pieniądze w parki handlowe

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce, od lat zdominowany przez duże zagraniczne fundusze, otwiera się na inwestorów indywidualnych.

Zalewski: PiS wpisuje się w trend europejskich populistów i nacjonalistów

Opozycja chce odbudowania pozycji Polski, aby była niezbędnym uczestnikiem najważniejszych decyzji w Unii Europejskiej i, szerzej, w Europie – pisze członek gabinetu cieni PO ds. zagranicznych.

Paweł Zalewski: Osamotniona Polska

Wszystko wskazuje na to, że negocjacje nad nowym unijnym budżetem zakończą się dla rządu PiS klęską. A przegranym będzie każdy z nas – pisze polityk PO.

Wszystko w rękach Andrzeja Dudy

Ważne będzie nie tylko to, co amerykański prezydent powie na placu Krasińskich, ale też to, co usłyszy od polskiego prezydenta – pisze Paweł Zalewski, były europoseł PO.

Paweł Zalewski: Opcja zero w MSZ

Zmiany jakie mają być przeprowadzone w MSZ zdestabilizują politykę zagraniczną Polski. Stanie się to w najgorszym z możliwych momentów – twierdzi polityk PO.

Zalewski: Wirus Trumpa i Putina

Prezydent USA rozpoczyna demontaż opartej na wartościach wspólnoty świata zachodniego. Na pozbawionej amerykańskiego wsparcia Unii Europejskiej łatwiej będzie wywierać presję, aby dostosowała się na przykład do energetycznych interesów Kremla – pisze członek rady programowej Instytutu Obywatelskiego.

Trudny rok na rynku ciągników

Zapał do zakupów traktorów w Wielkopolsce nieco ostygł.