Marek Rzewuski

Marek Rzewuski: Nosiły banki razy kilka...

To konsumentowi należy się rekompensata za spekulacje finansowe banków.

Marek Rzewuski: Ustawa antypozwowa będzie nawiązywać do PRL-u

Przewodniczący Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego przyznał w mediach, że KNF pracuje nad taką ustawą „frankową”, która miałaby skłonić obywateli „frankowiczów” do zrezygnowania z gwarantowanego konstytucją prawa do sądów. Ustawa w kształcie wymarzonym przez Przewodniczącego KNF będzie zatem nawiązywać do dorobku wczesnego PRL-u i takich aktów prawnych, jak choćby ustawa wywłaszczeniowa z 1958.

Szcześniak, Rzewuski: Brak kary za franki

Banki nie poniosły dotąd kary za szkody, które wyrządziły polskiemu społeczeństwu i gospodarce wprowadzając do obiegu nieuczciwe instrumenty finansowe, czyli kredyty „walutowe”. To, co je obecnie spotyka w sądach jest wyłącznie przywróceniem równowagi pomiędzy nieuczciwym podmiotem gospodarczym i konsumentem, czego absolutnie nie można traktować w kategorii kary.

Marek Rzewuski: Jak banki trwoniły pieniądze z kredytów frankowych

Cieszy fakt, że bezprecedensowa niegospodarność ze strony banków w kredytach frankowych wychodzi wreszcie na światło dzienne. Po raz kolejny w swoim artykule wziął w obronę banki ekonomista FOR, pan Marcin Zieliński, sugerując, że to formalne wymogi zmusiły banki do tracenia przez nie pieniędzy na forexie.

Marek Rzewuski: Trzy elementarne fakty dotyczące finansów kredytów frankowych

Nareszcie pojawiają się artykuły na temat kuchni finansowej kredytów „frankowych”, które można traktować jako próby merytorycznego zmierzenia się z tematem.

Dlaczego zagraliśmy we frankową ruletkę?

Zdaniem Leszka Balcerowicza biorąc kredyt „walutowy" frankowicze „zdecydowali się na dodatkowe ryzyko." Czy jest tak, jak widzi to profesor Balcerowicz, że Polacy to naród ryzykantów i dlatego chętnie wybierali produkt niebezpieczny, świadomie narażając siebie i swoje rodziny na skutki frankowej ruletki, czy też wyobrażenia byłego prezesa NBP nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Marek Rzewuski: Skutki spekulacji frankowych

Bankierzy, wiemy, co zrobiliście, i nie ujdzie wam to na sucho – pisze w polemice wiceprezes stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.