Andrzej Kubisiak

Andrzej Kubisiak: Czas na ojców nowego wzoru

Zwiększenie aktywności zawodowej kobiet mogłoby się przełożyć na równowartość dodatkowych 300 mld zł rocznie. By tak się stało, potrzeba większego zaangażowania ojców w opiekę nad dziećmi.

Andrzej Kubisiak: Połowa spirali na rynku pracy

Wielka rotacja będzie trwać, a z nią konkurencja płacowa. Jednak zarówno w Polsce, jak i na świecie prawdopodobne jest spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego, co przełoży się na ograniczenie popytu na pracę.

Nieunikniony rachunek za inwazję Rosji i Białorusi na Ukrainę

Piszemy ten tekst po to, by uświadamiać opinię publiczną i nie pozwolić obcej propagandzie na dzielenie polskiego społeczeństwa, które w ostatnich dwóch tygodniach wykazuje się niesamowitą solidarnością i chęcią niesienia pomocy.

Andrzej Kubisiak: Prognoza dla rynku pracy na rok 2022

Podwyższona inflacja przyspieszy rotację, ale w Polsce nie będzie „wielkiej rezygnacji" – pisze zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Polexit byłby szkodliwym absurdem

Gospodarka naszego kraju jest silnie zespolona z Unią Europejską – piszą szefowie Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Cztery dni, a może nawet tylko trzy. Czy czeka nas skrócony tydzień pracy

List z przeszłości, czyli o tym, dlaczego przestaliśmy pracować tak długo.

Andrzej Kubisiak: Tym razem pozwólmy na bunt młodych

Kluczowym wyzwaniem – poza zdławieniem pandemii – powinno być teraz zadbanie o dzisiejszych młodych, by zapewnić im możliwie miękkie lądowanie w przyszłości. Bo to nie oni zawinili, że w takich warunkach muszą wchodzić w dorosłość. To my urządziliśmy im taki świat.

Andrzej Kubisiak: Pandemia braku zaufania

Strach, dezinformacja i szum medialny spowodowały globalny spadek zaufania wszystkich do wszystkich. Ten efekt uboczny koronakryzysu wymaga naprawy, bo bez zaufania trudno będzie o odbudowę światowych gospodarek.

Andrzej Kubisiak: Pandemia koronanierówności

Na całym świecie – w krajach najzamożniejszych, tych na dorobku i relatywnie ubogich – koronawirus dał bogatym, a zabrał biednym. To idealny grunt pod konflikty społeczne.

Andrzej Kubisiak: Koronapokolenie

Czy młodzi, bezrobotni i sfrustrowani zmienią nasz świat?