Franciszek Zalewski

Jak media relacjonowały pierwszy dzień mistrzostw świata

Korupcja, dyskryminacja, łamanie praw człowieka - prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny mundial w historii doczekał się swej ceremonii otwarcia. W niedzielę w Dosze reprezentacja Kataru zmierzyła się z Ekwadorem, a w międzynarodowych mediach relacjonujących turniej nie zabrakło odniesień do wyżej wymienionych skandali.

Sportowy świat wspiera Ukrainę

Od kilku dni oczy całego świata skierowane są na Ukrainę najechaną przez Rosję. Do Ukrainy płyną słowa wsparcia, również ze świata sportu.

Wielkie Jabłko z piłką. New York City FC mistrzem Major League Soccer

Klub New York City FC nie ma jeszcze dziesięciu lat, a już jest mistrzem Major League Soccer (MLS). Za tym sukcesem w dużym stopniu stoją arabskie pieniądze.

Forest Green Rovers: Koszulki z plastiku i fusów po kawie

Angielski klub Forest Green Rovers, którego właścicielem jest nietypowy milioner Dale Vince, daje przykład, jak ekologię połączyć z futbolem.

Samolot w tunelu. Jak Red Bull promuje się dzięki sportom ekstremalnym

Austriacki koncern Red Bull sponsoruje kluby piłkarskie i zespół Formuły 1, ale przede wszystkim organizuje niestandardowe przedsięwzięcia. To pozwala mu dotrzeć do młodej publiczności i przekłada się na zyski.

Tańczący kibice AKS Zły

Legia nie jest jedyną warszawską drużyną, która w tym roku bierze udział w europejskich rozgrywkach. AKS Zły gra w turnieju FENIX Trophy i podejmował już w stolicy włoską Brerę FC.

Nie graj u wroga

W sierpniu trenerem reprezentacji Ukrainy został Ołeksandr Petrakow i od razu oświadczył, że nie będzie powoływał do kadry zawodników grających w lidze rosyjskiej, bo wojenne rany jeszcze są zbyt świeże.

AKS Zły vs Brera FC. Warszawskie starcie drużyn niezwykłych

„Oto jest drużyna, która dziś pokona was. Nie należy do prezesa, lecz każdego z nas!". Taka przyśpiewka wybrzmiewa na trybunach Don Pedro Areny, jak sympatycy AKS Zły nazywają swoje boisko. Niedługo powitają w Warszawie równie oryginalnego rywala.

Kobiety, które uprawiały sport, boją się zemsty talibów

Zacierają ślady sportowej aktywności i uciekają z kraju.

Jak dzięki igrzyskom zmieniło się postrzeganie skateboardzistów

W Tokio podjęto próbę przemiany skateboardingu z zabawy miejskiej młodzieży w olimpijski sport. Ciekawe, czy to plan na chwilę, czy na dłużej.