AKS Zły vs Brera FC. Warszawskie starcie drużyn niezwykłych

„Oto jest drużyna, która dziś pokona was. Nie należy do prezesa, lecz każdego z nas!". Taka przyśpiewka wybrzmiewa na trybunach Don Pedro Areny, jak sympatycy AKS Zły nazywają swoje boisko. Niedługo powitają w Warszawie równie oryginalnego rywala.

Publikacja: 27.08.2021 16:00

Arena Civica to najstarszy stadion piłkarski w Europie. Wybudowany w 1807 roku był świadkiem podbojó

Arena Civica to najstarszy stadion piłkarski w Europie. Wybudowany w 1807 roku był świadkiem podbojów Napoleona Bonaparte i zjednoczenia Włoch przez Giuseppe Garibaldiego

Foto: shutterstock

AKS Zły zmierzy się ze swoim grupowym rywalem w rozgrywkach Fenix Trophy – włoską Brerą FC. Będzie to pojedynek dwóch niezwykłych klubów, które swoją działalnością przypominają nam, jakie wartości są najważniejsze i o co tak naprawdę chodziło kiedyś w futbolu.

Alternatywny Klub Sportowy Zły powstał w sierpniu 2015 roku, a nazwę zapożyczył od słynnej powieści Leopolda Tyrmanda. Słowa piosenki ze wstępu nawiązują do demokratycznego zarządzania klubem, które wyróżnia Złego. O jego losach decyduje stowarzyszenie, do którego każdy chętny może dołączyć. W 2019 roku warszawski zespół został wyróżniony przez UEFA nagrodą Grassroots dla najlepszego amatorskiego klubu w Europie.

Pozostało 92% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Plus Minus
Tomasz Terlikowski: Spór między chrześcijany