Wojciech Paczos

Dr Wojciech Paczos

Makroekonomista, wykładowca na Uniwersytecie w Cardiff, prezes fundacji Dobrobyt na Pokolenia.

Wojciech Paczos jest doktorem nauk ekonomicznych, starszym wykładowcą w Cardiff University oraz członkiem Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Jest współzałożycielem i prezesem fundacji "Dobrobyt na Pokolenia". Specjalizuje się w makroekonomii, polityce pieniężnej, finansach publicznych. Doktorat uzyskał w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji.

Uniwersytet w Cardiff

Dobrobyt na Pokolenia

Google Scholar

W co powinno inwestować państwo

Trzeba rozszerzyć obecną formalną definicję inwestycji o inwestycje w kapitał ludzki. Nie będzie to łatwe.

Kto zapłaci za ratowanie gospodarki

Brak wysokich odczytów inflacji nie będzie oznaczał, że jej nie ma, tylko że jest ona ukryta.

Afera KNF i obawy starszej pani

Prawdziwymi bohaterami tej afery są nasze rodziny. One w swych rękach trzymają bowiem stabilność polskiego sytemu bankowego.

Stulecie niepodległości, stulecie dobrobytu?

W 1918 r. polski naród rozpoczął po ponad wieku niewoli budowę dobrobytu w swojej własnej, niepodległej ojczyźnie. Ścieżka ekonomiczna, którą przeszliśmy, nie była łatwa. Jednak mimo wojen i kryzysów, dziś jesteśmy sześciokrotnie bogatsi niż nasi pradziadkowie. Jakie wnioski wyciągniemy na przyszłość? Czy chcemy, wraz z prezydentem, aby Polska rozwijała się „ambitnie i pięknie jak II RP”? To chyba nienajlepszy pomysł.

Słabe argumenty za Brexitem

Brytyjczycy zdecydują, czy na nowo określić swoje miejsce w świecie i czy wyższe wydatki na cotygodniowe zakupy są ceną, jaką warto za to zapłacić.