fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Pani kanclerz zmienia front w sprawie małżeństw homo?

AFP
Zdaniem niemieckich mediów kanclerz Merkel przygotowuje CDU do zaniechania sprzeciwu wobec zrównania instytucji małżeństwa ze związkami partnerskimi
Po odejściu od energii atomowej i likwidacji poboru wojskowego byłoby  to kolejne zerwanie z konserwatywnym myśleniem w CDU - pisze "Spiegel Online"
Pretekstem do zmiany stanowiska CDU względem związków homoseksualnych jest niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego przyznające partnerom związków homoseksualnych prawo adopcji dzieci swych partnerów.
Nie jest to generalne  zezwolenie na adopcję, jak to miało miejsce ostatnio we Francji,  orzeczenie to wywołało jednak kolejną dyskusję na temat statusu prawnego partnerów  związków zarejestrowanych. Prócz prawa adopcji nie mają oni także możliwości wspólnych rozliczeń podatkowych. W pozostałych kwestiach zarejestrowane związki partnerskie nie różnią się w zasadnie niczym od instytucji małżeństwa.
Kanclerz Angela Merkel rozważa obecnie podobno wprowadzenie wspólnych deklaracji podatkowych.
- To nic innego jak propaganda wyborcza - twierdzą politycy SPD , która to partia już w najbliższy piątek przedstawi w wyższej izbie parlamentu projekt ustawy w sprawie wyrównania statusu związków partnerskich i małżeństw w przepisach prawa podatkowego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA