fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Doradcy podatkowi

Będą nowe pytania dla kandydatów na doradców

Pisemny egzamin dla kandydatów na doradców podatkowych odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu
Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Państwowa Komisja Egzaminacyjna ds. Doradztwa Podatkowego przygotowuje nowe pytania egzaminacyjne dla kandydatów do zawodu. Muszą one uwzględnić najnowsze zmiany przepisów. Na razie, jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, członkowie komisji egzaminacyjnej podzielili między siebie poszczególne zagadnienia prawne i podatkowe, z których pytania będą opracowywać.
Prace nad nowymi pytaniami mają potrwać do końca czerwca, tak aby jeszcze w lipcu tego roku nowe pytania mogły zostać opublikowane. Wszyscy zainteresowani mogą ich szukać na internetowej stronie Ministerstwa Finansów (www.mofnet.gov.pl). Prawdopodobnie to właśnie nowe pytania będą obowiązywać na egzaminach na doradców podatkowych, jakie będą przeprowadzane, począwszy od września. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się egzamin pisemny dla osób pragnących zostać doradcami podatkowymi. Jego zaliczenie z wynikiem pozytywnym jest o tyle istotne, że to pierwszy etap egzaminu państwowego. Jego druga część to egzamin ustny.
Jak udało się nam ustalić, egzamin pisemny wstępnie planowany jest na wrzesień. Dokładna jego data nie została jednak jeszcze wyznaczona. Na bieżąco są natomiast przeprowadzane egzaminy ustne. Dwa najbliższe - jak dowiedzieliśmy się w sekretariacie państwowej komisji - mają się odbyć pod koniec maja: w piątek 25 maja i we wtorek 29 maja.
Przypomnijmy, że do części ustnej mogą przystąpić tylko osoby, które zdały część pisemną, wniosły opłatę egzaminacyjną 600 zł, złożyły wniosek o dopuszczenie do egzaminu na doradcę podatkowego (tj. przesłały go na adres Ministerstwa Sprawiedliwości razem z kopią dokonanej opłaty). Na zdanie całego egzaminu, czyli jego części pisemnej i ustnej, kandydaci mają rok.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA