fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

ITM Polska zmieniła swoją siedzibę

Fotorzepa/Piotr Górski
Grupa Muszkieterów (ITM) przeniosła swoją główną siedzibę z Poznania do podpoznańskiego Swadzimia (gmina Tarnowo Podgórne).
Już teraz we wzniesionym specjalnie dla ITM biurowcu (blisko 8 tys. m kw. powierzchni biurowej) pracuje ponad 500 osób. Dodatkowo 450 pracowników jest zatrudnionych w magazynie grupy tworzącym wraz z biurowcem kompleks logistyczny... Goodmana. Australijski deweloper jest właścicielem gruntu i wszystkich obiektów zbudowanych- zgodnie z umową- w Swadzimiu dla ITM jako dzierżawcy. Koszt tej inwestycji był bliski 60 mln euro. Muszkieterów z Goodmanem łączy 10-letnia umowa najmu z opcją przedłużenia tego okresu.
ITM, to grupa franczyzowa zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarché oraz typu „dom i ogród" Bricomarché. Obecnie należy do niej ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców. Sieć handlowa grupy, dziś w naszym kraju, liczy 221 supermarketów Intermarché i 113 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch maga-zynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci handlowych zajmuje się spółka ITM Polska. To ta spółka przejęła nowe centrum magazynowo-biurowe w Swadzimiu. Ma ono powierzchnię ponad 82 tys. m kw. w tym 75 tys. m kw. magazynu nowocześnie przy-stosowanego i wyposażonego do składowania także artykułów szybko rotujących. Centrum powstało w zaledwie 18 miesięcy i spełniać będzie funkcję głównej bazy magazynowo-dystrybucyjnej produktów dla sieci Intermarché i Bricomarché. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Goldbeck, zaś deweloperem australijski Goodman.
Patric Renauult- prezes Grupy Muszkieterów w Polsce- przekonuje, że tak dużych rozmiarów inwestycja w Swadzimiu, jest dowodem na realizację przez grupę własnej strategii Polska CAP 2020. Zakłada ona, że spośród pięciu europejskich lokalizacji, to właśnie polski rynek tej franczyzy rozwijać się będzie najdynamiczniej. Strategia ta przewiduje m.in., że do 2020 r. 45 proc. wszystkich nakładów Muszkieterów w rozwój swej działalności lokowanych będzie w naszym kraju, a to ma sprawić, że za 5-lat w Polsce pod szyldem Bricomarché lub Intermarché będzie działać łącznie 800 placówek, a planowane wtedy obroty wyniosą ok. 16 mld zł
W 2014 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 5,43 mld zł. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała przychody na poziomie przekraczającym 40 mld euro.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA