fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Google: samo-jeżdżący samochód już latem

Bloomberg
Pierwszy samojeżdżący samochód Google pojawi się na ulicach już tego lata. na razie tylko na ulicach miasta Mountain View, gdzie siedzibę ma koncern

Prototyp samo-jeżdżącego samochodu Google pokazało już w zeszłym roku. Teraz czas na wyprowadzenie go na ulice - poinformował na blogu szef projektu Chris Urmson.

Samochód jest na razie prototypem. Ma dwa miejsca i napęd elektryczny. Będzie miał tez kierownicę, którą da się zdemontować oraz pedał gazu i hamulec. Jednak w przyszłości samojeżdżące samochody będą ich pozbawione, a pełną kontrole nad pojazdem będzie miał komputer.

Maksymalna prędkość prototypu to 40 km na godzinę i raczej nie zostanie zwiększona, ponieważ przy tej prędkości maksymalnej samochody nie potrzebują poduszek powietrznych, co ułatwia konstrukcję.

Google rozpoczęło pracę nad prototypem elektrycznego, samojeżdżącego samochodu w 2009 roku, wykorzystując m.in. rozwiązania takich koncernów jak Toyota. Podczas testów samochody-roboty przejechały już 2,7 mln km, z czego 1,6 mln bez wsparcia człowieka. Miały też 11 niewielkich wypadków i stłuczek - żadna z nich nie została spowodowana przez błąd człowieka.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA