fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus: co warto wiedzieć przed wyjazdem na urlop

AdobeStock
Tegoroczne wczasy będą inne niż te rok czy dwa lata temu. Nie wszędzie możemy pojechać, a kraje, które przed nami otworzyły granice, mają własne obostrzenia.

Ci, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę, muszą liczyć się z tym, że zostaną poddani kwarantannie, a nawet że zachorują. W poradniku wyjaśniamy, jak wygląda kwarantanna i kto płaci za leczenie w Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Chorwacji i we Włoszech, czyli w pięciu państwach będących, mimo koronawirusa, najbardziej popularnym miejscem wakacji w tym roku. Piszemy też, na co zwrócić uwagę, wykupując polisę ubezpieczeniową.

Czytaj w poradniku:

Ubezpieczenie się przyda, ale nie każde nas dobrze ochroni

Polisy ubezpieczeniowe są różne i wcale nie muszą być tak korzystne, jak byśmy chcieli. Wiele z nich nie pokrywa kosztów leczenia Covid-19.

Na urlopie też można trafić na kwarantannę

Grecja, Hiszpania czy Chorwacja to wciąż popularne kierunki dla Polaków. Do wyjazdu w tym roku trzeba się jednak wyjątkowo solidnie przygotować.

Testy i mierzenie temperatury

Władze poszczególnych państw mogą sprawdzać na lotnisku lub punkcie kontrolnym na granicy, czy turysta nie jest chory. Niektóre wprowadzają dodatkowe wymagania, np. konieczność rejestracji.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA