fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Hollywoodzka rezydencja na sprzedaż. Zagrała dom Kim Basinger w "Tajemnice Los Angeles"

materiały
Przepiękna, historyczna rezydencja Casa Cubana w Los Angeles na sprzedaż. Dom zagrał w jednym z hollywoodzkich hitów "Tajemnice Los Angeles".

Rezydencja przy 501 Wilcox Ave zagrała dom postaci granej przez Kim Basinger - byłej aktorki i luksusowej call girl Lynn Bracken. Basinger zdobyła za tę rolę Oscara i Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Casa Cubana została zaprojektowana przez aktora filmów niemych Jacka Donovana, który kontynuował karierę jako architekt. Dwupiętrowy budynek został zbudowany w 1923 roku w stylu hiszpańskim. Ma duży salon wysokości dwóch kondygnacji z kamiennym kominkiem i wyjściem na taras oraz tarasem do opalania na dachu.

Luksusowo wyposażony dom z kryształowymi żyrandolami, balkonami z mosiężnymi balustradami i dużymi oknami został wystawiony na sprzedaż za 7,5 mln dolarów, czyli około 28 mln złotych. Agencja nieruchomości, która zajmuje się jego sprzedażą zachwala go jako jeden z ostatnich domów w Los Angeles zbudowanych w stylu złotych lat Hollywood, gdzie można wciąż poczuć atmosferę lat 20 i 30 zeszłego wieku. W domu zachowane wszystkie oryginalne elementy, ale został gruntownie zmodernizowany pod względem technicznym.

W domu, który ma powierzchnie około 460 metrów kwadratowych, są cztery sypialnie, pięć łazienek, duża kuchnia jadalnia, piękne patio na zewnątrz oraz basen z jacuzzi w ogrodzie, boisko do gry w bocce oraz piętrowy dom dla gości. Cała posiadłość znajduje się na działce o powierzchni niespełna 1600 metrów2.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA