fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenia

Sezon na podwyżki w państwowych firmach

123RF
W części koncernów energetycznych związkowcy już zgłosili postulaty płacowe. W innych spory zbiorowe są na ukończeniu. Z kolei kopalnie szykują układy pracownicze.

Ze sporem zbiorowym mamy do czynienia w należącej do Energi Elektrowni Ostrołęka. Wybuchł jeszcze w 2017 roku, bo wbrew ustaleniom nie wypłacono jednorazowo 1 tys. zł dla każdego pracownika. Działacze chcieli też podpisać porozumienia zbiorowe.

Wysyp postulatów

– Spór znajduje się dziś na etapie rokowań. Strony zbliżają się do wypracowania porozumienia – informuje „Rz" Adam Kasprzyk, rzecznik Energi. Nie ujawnia jednak żadnych szczegółów.

O podwyżki proszą też działacze w Polskiej Grupie Energetycznej. – Choć w PGE funkcjonuje mechanizm wzrostu wynagrodzeń pozwalający jedynie na minimalne zwyżki wynagrodzeń, to prognozowana w tym roku inflacja, pokazywane olbrzymie zyski grupy, dynamika wzrostu płac, z jaką mamy obecnie do czynienia na rynku, skłania nas do wystąpienia z żądaniami podwyżki płac średnio o 500 zł – argumentuje Andrzej Nalepa, przewodniczący ZZPRC w Elektrowni Bełchatów.

Oczekiwania przekazano do zarządu PGE GiEK pod...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA