fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Bogdan Wenta prezydentem Kielc

Facebook
Bogdan Wenta wygrał drugą turę wyborów samorządowych i przez najbliższych pięć lat będzie rządził Kielcami.

Według sondażu Ipsos wybory prezydenta miasta w Kielcach wygrał Bogdan Wenta. Głosowało na niego 64 proc. wyborców. Na jego konkurenta, Wojciecha Lubawskiego, 36 proc.

- Dziękuję wszystkim kielczanom, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych, a szczególnie tym, którzy zrobili to dzisiaj. Oczywiście ten wynik cieszy, ale moja natura sportowa mówi, że dopóki Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie wszystkiego nie potwierdzi, musimy wszyscy jeszcze być trochę cierpliwi - powiedział Bogdan Wenta.

Jak zaznaczył, jeśli wyniki sondaży się potwierdzą, to „program, który zaprezentował ze swoją drużyną będzie realizował bardzo konsekwentnie”. - Wierzę w to, że ciężką pracą przekonamy także tych, którzy może dzisiaj jeszcze nie są zdecydowani. Ale naszymi działaniami będziemy ich przekonywać - powiedział. - Zapewniam również, że włączymy do naszego programu elementy z programów moich dotychczasowych kontrkandydatów” – dodał. 

Bogdan Wenta podziękował także swojemu kontrkandydatowi, Wojciechowi Lubawskiemu. - Z tego miejsca chcę podziękować panu prezydentowi Lubawskiemu za wiele lat pracy dla Kielc, także za te dwa ostatnie lata naszych wspólnych działań dla miasta - podkreślił.

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Lubawski: Wynik przyjmuję z pokorą

Komentując sondaż Ipsos, kontrkandydat Bogdana Wenty, Wojciech Lubawski powiedział, że wynik wyborów samorządowych „przyjmuje z pokorą”. - Dziękuję tym wszystkim, którzy głosowali na mnie, ale przede wszystkim dziękuje tym, którzy byli blisko mnie po pierwszej turze – powiedział Lubawski. - Bardzo dziękuję również PiS, bo zarówno pan prezes, pan premier, pani wicepremier Beata Szydło, pani Beata Kempa, to są ludzie, którzy bezpośrednio mnie popierali, za to jestem im wdzięczny - podkreślił.

Lubawski podziękował również swoim zastępcom w kieleckim ratuszu za kilkunastoletnią współpracę.

- Wszystko to, co robiłem wynika z tego, że po prostu kocham Kielce. Na przyszłość mogę się tylko modlić o to miasto, bo to potrafię. Reszta nie jest już w moich rękach - zaznaczył.

Od godziny 7.00 rano do 21.00 w 649 gminach trwało głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. To gminy, w których 21 października żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. Druga tura wyborów przeprowadzana była między innymi w pięciu miastach wojewódzkich: Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA