fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Szczecin: Krzystek prezydentem, kandydat PiS z gorszym wynikiem niż w I turze

Piotr Krzystek rządzi Szczecinem od 2006 roku
Fotorzepa/ Dariusz Gorajski
Piotr Krzystek po raz czwarty wygrał wybory na prezydenta Szczecina, nokautując w drugiej turze swojego rywala z Prawa i Sprawiedliwości.

Krzystek uzyskał w drugiej turze 100 465 głosów, czyli 78,22 proc. ważnych głosów. Swój wynik z pierwszej tury, kiedy to uzyskał nieco ponad 73 tys. głosów, poprawił więc o 27 tys.

Spadek poparcia zanotował za to kontrkandydat Krzystka - Bartłomiej Sochański, który w pierwszej turze uzyskał 34 005 głosów i małą przewagą dość niespodziewanie wygrał z politykiem PO Sławomirem Nitrasem, w drugiej turze, według oficjalnych wyników, uzyskał tylko 27 966 głosów, czyli 27,78 procent.

- Chcę służyć Szczecinowi swoim programem, zapleczem i pomysłem. Będę pomagał wszystkim tym, którzy będą to odpowiedzialne zadanie wykonywać. Możecie na mnie i na Prawo i Sprawiedliwość liczyć w pracy dla dobra Szczecina - zapewnił Sochański w rozmowie z Radiem Szczecin.

Zwycięzca drugiej tury pogratulował rywalowi "uczciwej walki, racjonalności i rzetelnej debaty". - Może nie była ona pełna emocji, ale była merytoryczna i myślę, że sporo wniesie na przyszłość - mówił.

- Sondaże wskazywały wyraźną przewagę i mam nadzieję, że ona się utrzymała. Wiemy, że mieszkańcy poszli do urn i myślę, że wiele się nie zmieniło - przyznał w rozmowie z Radiem Szczecin prezydent miasta.

Krzystek do wyborów startował z komitetu "Bezpartyjni".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA