fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Oficjalne wyniki z Krakowa: Jacek Majchrowski uzyskał 61,94 proc.

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Według oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich, Jacek Majchrowski uzyskał nieco mniejsze poparcie, niż wynikało to z badania exit poll. Ale i tak z Małgorzatą Wassermann wygrał wyraźnie.

Jacek Majchrowski według sondażu exit poll dla TVP, TVN i Polsat miał uzyskać 64,6 proc. głosów w drugiej turze wyborów samorządowych w Krakowie. Jego rywalka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Wassermann miała zdobyć 35,4 proc. głosów.

Oficjalne wyniki, ogłoszone nad ranem przez PKW, okazały się dla szefowej komisji ds. Amber Gold nieco lepsze. Na Wassermann zagłosowało 121 083 mieszkańców Krakowa, czyli 38,06 proc. głosujących. W porównaniu z pierwszą turą kandydatce PiS przybyło ok. 14 tys. głosów.

Majchrowski, w porównaniu z pierwszą turą, zyskał znacznie więcej. W niedzielnym głosowaniu kratkę przy jego nazwisku zaznaczyło 197 019 głosujących, czyli ponad 42 tys. więcej, niż przed dwoma tygodniami.

- Taki jest wybór krakowian, ja go przyjmuję, szanuję. Robiłam wszystko, aby przekonać krakowian do tego, że warto zmienić prezydenta - mówiła jeszcze w niedzielę Wassermann.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 roku. Wówczas w pierwszej turze wygrał m.in. z Janem Rokitą i Zbigniewem Ziobrą, a w drugiej pokonał dotychczasowego włodarza miasta Józefa Lassotę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA