fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Siemoniak: PiS na pewno wyborów nie wygrał

tv.rp.pl
- Wybory samorządowe mają to do siebie, że wszyscy starają się mówić, że je wygrali - mówił w TVN24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak komentując sondażowe wyniki wyborów samorządowych.

Według sondażowych wyników wyborów samorządowych PiS uzyskał w skali kraju 32,3 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska - 24,7 proc. Trzecie miejsce zajęło PSL z poparciem 16,6 proc.

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Koalicja Obywatelska wygrała jednak wybory prezydenckiej w większości dużych miast - w tym, np. w Warszawie, już w I turze (Rafał Trzaskowski uzyskał ponad 54 proc. głosów). Siemoniak przewiduje więc, że w PiS "zaczną się solidne rozliczenia" dotyczące tego "kto wystawił takich kandydatów w miastach, że wszyscy poprzegrywali?".

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

- Patrząc politycznie, PiS na pewno tych wyborów nie wygrał - stwierdził Siemoniak uzasadniając to tym, że Prawo i Sprawiedliwość "w głównych miastach przegrało z kretesem".

Z kolei mówiąc o wynikach wyborów do sejmików wojewódzkich Siemoniak zwrócił uwagę, że wybory te były "oceną 12 lat rządów koalicji PO-PSL" w sejmikach. - I jeśli spojrzeć na tę sumę (wyników Koalicji i PSL), to sprawa jest prosta: PiS na pewno tych wyborów nie wygrał - stwierdził Siemoniak.

W ocenie Siemoniaka wynik wyborów oznacza, że "wielu Polaków pokazało PiS żółtą kartkę".

- To wielkie "nie" wobec polityki PiS, nie tylko były to wybory dotyczące samorządu - podsumował wiceprzewodniczący PO.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA