fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Słupsk: Wskazana przez Biedronia wygra w pierwszej turze

Krystyna Danilecka-Wojewódzka
slupsk.pl
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, dotychczasowa wiceprezydent Słupska, wygra wybory prezydenckie w tym mieście w pierwszej turze - wynika z cząstkowych wyników niedzielnych wyborów.

Nieoficjalne wyniki wyborów prezentuje "Głos Pomorza" na podstawie informacji zbieranych przez sztaby wyborcze. Choć tylko część z 47 komisji wyborczych złożyła już protokoły, przewaga Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej wydaje się wskazywać, że do rozstrzygnięcia nie będzie potrzebna druga tura.

Według nieoficjalnych wyników druga w wyścigu prezydenckim była kandydatka PiS Anna Mrowińska, a trzecia Beata Chrzanowska z Koalicji Obywatelskiej.

- Nie mogę jeszcze komentować rezultatu ponieważ nieznane są wyniki wyborów - powiedziała Danilecka-Wojewódzka. - Słyszałam, że te opóźnienia mogą wynikać z dużej frekwencji przez co wydłuża się liczenie. Wcześniejsze informacje z części okręgów faktycznie wskazywały, że jest perspektywa zakończenia tych wyborów w pierwszej turze - dodała.

Prezydentem Słupska był do tej pory Robert Biedroń. Jego zastępczyni, odpowiadająca w Urzędzie Miasta za oświatę, kulturę, sport i opiekę społeczną, startowała z KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia.

Źródło: rp.pl/ Gazeta Pomorska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA