fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Karczewski o wyniku PiS: Nie ma klęski, jest sukces

Fotorzepa/ Michał Kolanko
- Wygraliśmy te wybory. Jeżeli ktoś wygrywa, i mówi: "No nie skoczyłem 110 metrów, tylko skoczyłem 108 metrów", ale wygrał - komentował na antenie RMF FM wyniki wyborów samorządowych marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Według sondażowych wyników wyborów PiS uzyskał na szczeblu sejmików wojewódzkich ok. 32-33 proc. głosów. Jak podkreślał Karczewski oznacza to, że PiS wygrał wybory. - To jest sukces, osiągnięcie - dodał.

- Mamy bezwzględną większa liczbę wyborców, to jest sukces, cieszymy się z  tego sukcesu - podkreślił Karczewski.

Mówiąc o wynikach wyborów prezydenckich w Warszawie, gdzie Rafał Trzaskowski już w I turze wygrał z Patrykiem Jakim, Karczewski przyznał, że dla jego obozu "było to zaskoczenie", ale jednocześnie pogratulował wygranej Trzaskowskiemu.

- Gratuluję również Patrykowi Jakiemu świetnej kampanii wyborczej, naprawdę zrobił wielką, świetną, bardzo ciężką pracę, pokazał się jako człowiek niezwykle pracowity. Jest to taki jego swego rodzaju sukces, również i nas  - 30 procent - przekonywał.

Zdaniem Karczewskiego w związku z tym, że żaden z kontrkandydatów Trzaskowskiego i Jakiego w Warszawie nie zdobył więcej niż 3 proc. głosów, w I turze wyborów prezydenckich "odbyła się tak naprawdę II tura".

Marszałek Senatu podsumowując wyniki wyborów w całym kraju stwierdził jednak, że skończyły się one dla Zjednoczonej Prawicy "bardzo przyjemną niespodzianką".

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA