fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Miller: Kto wygrał wybory samorządowe? PiS

tv.rp.pl
- Aby odpowiedzieć na pytanie kto wygrał wybory samorządowe, trzeba mieć jakiś punkt odniesienia. Punktem odniesienia są poprzednie wybory. Z tego punktu widzenia liczy się poparcie uzyskane w wyborach, ale liczą się też zdobyte mandaty. W jednej i drugiej konkurencji wygrał PiS - mówił w #RZECZoPOLITYCE były premier Leszek Miller.

Miller przyznał jednocześnie, że zdolność koalicyjna PiS jest niewielka. - PiS narobił sobie tylu wrogów, że nie ma chętnych do wejścia w koalicję - dodał. Dlatego też, jak mówił, PiS będzie rządził tam, gdzie zdobył samodzielną większość.

Polacy wybrali. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Mówiąc o wyniku wyborów w Warszawie Miller przyznał, że "cieszy się z wygranej Rafała Trzaskowskiego, bo tydzień przed wyborami ogłosił, że będzie głosował na niego z nadziej, że nie będzie II tury". - Niewiele pracowni sondażowych to przewidziało - podkreślił.

 

Zdaniem Millera Jakiemu, którego kampanię wyborczą były premier ocenił dość pozytywnie, zaszkodził spot PiS poświęcony uchodźcom i wypowiedź Jakiego z ostatniego dnia kampanii, kiedy porównał wybory do Powstania Warszawskiego. - To musiało wzbudzić niesmak - ocenił Miller.

- Te wybory po raz kolejny dowodzą jak trzeba uważać w końcówce kampanii. Jedno zdanie, jedno słowo, jeden gest może mieć katastrofalne skutki - podkreślił były lider SLD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA