fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Moskwa nie powalczy o Katowice. Wspólny kandydat SLD i PiS

Marcin Krupa
Fotorzepa/ Tomasz Jodłowski
Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Henryk Moskwa zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Katowic i udzielił poparcia obecnemu włodarzowi miasta Marcinowi Krupie.

O rezygnacji Moskwy poinformowało Radio Katowice. Kandydat SLD zrezygnował ze startu w wyborach z przyczyn osobistych.

Jak powiedział na konferencji prasowej Moskwa, szef regionalnych struktur OPZZ, program Marcina Krupy i SLD ma wiele punktów wspólnych, a sam prezydent "wielokrotnie dawał dowody dużej wrażliwości społecznej".

- Bardzo się cieszę, że jako bezpartyjny prezydent uzyskuję poparcie różnych społeczności. To pokazuje, że to, co dzieje się w naszym kraju, przede wszystkim w naszym mieście, jest czymś, co jest akceptowane przez wiele osób. Cieszę się też, że zostały dostrzeżone moje działania przez cztery lata na rzecz społeczeństwa, zbieżne z polityką SLD - mówił Krupa, dziękując Moskwie za poparcie.

Wcześniej obecnego prezydenta Katowic, startującego pod szyldem lokalnego komitetu "Forum Samorządowe i Marcin Krupa", poparło Prawo i Sprawiedliwość. - Jestem bezpartyjnym kandydatem, nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną i to chcę utrzymać - podkreślił Krupa.

- Od ponad 20 lat Katowice są zarządzane przez prezydentów bezpartyjnych, ale współpracujących z wszystkimi tymi, którzy chcą dobra tego miasta - zauważył.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA