fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Danuta Huebner: Nie mogłam przyjąć oferty Schetyny

Bloomberg
Danuta Huebner powiedziała, że Grzegorz Schetyna zaproponował jej czwarte miejsce na liście warszawskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Nie mogłam przyjąć tej oferty - powiedziała europosłanka.

Janusz Lewandowski, Róża Thun, Jerzy Buzek, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Ewa Kopacz i Radosław Sikorski - to "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej, zaprezentowane oficjalnie przez Grzegorza Schetynę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Schetyna zastrzegł, że listy warszawska i mazowiecka nie są jeszcze ostatecznie zamknięte, choć zarząd PO je akceptuje.

"Chcę startować w Koalicji Europejskiej i robić dobrze, to co robiłem. Ale muszę mieć jakąś szansę. Nie dano mi jej" - napisał na Twitterze eurodeputowany Michał Boni.

W majowych wyborach nie wystartuje europosłanka i była komisarz UE Danuta Huebner. Wyjaśniła, że nie mogła przyjąć oferty, którą otrzymała.

- To było czwarte miejsce na liście warszawskiej. Pomyślałam sobie, że nie chcę uczestniczyć z czwartego miejscach w tej bardzo takiej trudnej walce, która - myślę - będzie się toczyła. Pomyślałam sobie, że mogę pracować w Europie, dla Europy, dla Polski w Europie także w różnych innych miejscach - dodała.

Huebner dodała, ze nie czuje się pokrzywdzona. - Postaram się inaczej posłużyć Polsce - zapowiedziała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA