fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: UE - farsowa wersja Związku Sowieckiego

tv.rp.pl
"Nie mordują, nie rabują, tylko kradną i kłamią, i to straszne pieniądze. Najwyższa pora, żeby temu położyć kres!" - pisze o Unii Europejskiej lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke.

1 maja Polska obchodzi rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, do której dołączyła przed 14 laty.

"Marx powiedział, że historia powtarza się jako farsa. Unia Europejska to taka farsowa wersja Związku Sowieckiego, tylko cholernie kosztowna" - ocenia polityk zamieszczając link do tekstu w serwisie "Rzeczpospolitej" poświęconego emisji przez Trewir, w rocznicę urodzin Karola Marksa (przypada 5 maja), banknotów z podobizną autora "Manifestu Komunistycznego" o nominale 0 euro

"Jak mawiał śp. Ronald Reagan: 'Komunista to jest człowiek, który przeczytał »Kapitał« Karola Marxa - a antykomunista to człowiek, który przeczytał »Kapitał« i go zrozumiał'" - dodaje Korwin-Mikke.

"Hegel powiada gdzieś, że wszystkie historyczne fakty i postacie powtarzają się, rzec można, dwukrotnie. Zapomniał dodać: za pierwszym razem jako tragedia, za drugim jako farsa" - to cytat z Marksa przywoływany przez Korwin-Mikkego. Odnosił się on do przejęcia władzy we Francji przez przyszłego cesarza Napoleona III.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA