Reklama
Rozwiń
Reklama

Izrael w nocy zbombardował cele w Syrii?

Syryjska agencja informacyjna SANA podała, że przed świtem w piątek Izrael zaatakował z powietrza cele w pobliżu położonego na zachodzie Syrii miasta Hama.

Aktualizacja: 22.01.2021 06:29 Publikacja: 22.01.2021 04:49

Izrael w nocy zbombardował cele w Syrii?

Foto: Tech. Sgt. Kevin Gruenwald / Public domain

arb

Jak podaje SANA na "izraelską agresję" zareagowała syryjska obrona przeciwlotnicza.

SANA, powołując się na źródła wojskowe podaje, że atak został przeprowadzony ze strony miasta Trypolis, położonego na wybrzeżu Libanu.

Na razie nie ma doniesień o skutkach ataku.

Izraelskie Siły Obronne (IDF) jak dotąd nie skomentowały tych doniesień. Zgodnie z dotychczasową praktyką IDF co do zasady nie zaprzeczają, ani nie potwierdzają informacji o operacjach prowadzonych w Syrii.

Od początku wojny domowej w Syrii Izrael przeprowadził setki ataków lotniczych na cele w tym kraju związane z obecnością w Syrii Hezbollahu i sił irańskich.

Reklama
Reklama

Izrael obawia się, że Teheran - sojusznik prezydenta Syrii Baszara el-Asada - wykorzysta wojnę domową w Syrii, by stworzyć w tym kraju przyczółek do ewentualnej przyszłej agresji na Izrael.

Niedawno w Syrii doszło do zakrojonego na szeroką skalę ataku izraelskiego lotnictwa na cele przy granicy z Irakiem.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1371
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1370
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1369
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Chińska inwigilacja rośnie. Geopolityka technologii i Arktyka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama