fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Zajrzyj do wnętrza warszawskiej ASP

ASP
W piątek rozpoczęło się doroczne święto Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To zaproszenie dla wszystkich, których ciekawi, co dzieje się za murami tej artystycznej uczelni.

Podwoje otwiera dla wszystkich. W kilku lokalizacjach: m.in. na Spokojnej, Krakowskim Przedmieściu, Wybrzeżu Kościuszkowskim i na Myśliwieckiej będzie można wejść do pracowni i obejrzeć efekty zmagań z materią studentów poszczególnych lat. Zapraszają otwarte pracownie Wydziału Grafiki, Malarstwa, Rzeźby. We wszystkich budynkach uczelni sale i pracownie są zamieniane w galerie prac studenckich, które można odwiedzać przez cały dzień. Zaprezentowanych zostanie kilka tysięcy prac. Zwiedzający mają możliwość bezpośredniego spotkania z młodymi twórcami oraz ich opiekunami – znanymi artystami.

W piątek w Auli nowego gmachu ASP na Wybrzeżu Kościuszkowskim na Scenie Wydziału Scenografii obejrzeć będzie można premierowo spektakl Sceny Plastycznej KUL – „Lustro II” według scenariusza, scenografii i w reżyserii Leszka Mądzika. Inspiracją dla powstania przedstawienia było życie i twórczość Brunona Schulza. Muzykę do spektaklu napisał Piotr Klimek, a fragmenty prozy recytuje Jerzy Radziwiłowicz.

Ciekawie zapowiada się także wystawa Wydziału Wzornictwa (Myśliwiecka 8), który pochwali się m.in. pokazem mody w sobotę o 19.

Większość pracowni i atrakcji odbędzie się w siedzibie ASP na Krakowskim Przedmieściu – w piątek na dziedzińcu od 18.30 odbywać się będą koncerty m.in. Mai Koman, Blue Deep Shorts oraz MIKROMUSIC. O 19 zostanie otwarta wystawa w Kaplicy „Autoportrety – Reinkarnacja” (wejście przez fosę przy budynku Wydziału Grafiki).

Z kolei na Spokojnej zapowiadane są huczne 7. urodziny Wydziału Sztuki Mediów. Będzie tam można m.in. obejrzeć wystawę "Rozpoznanie" studentów Pracowni Narracji.

Fotograficznej w NEY GALLERY&PRINTS (piątek, 20.30), a także "Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego" pokaz spotów reklamowych z Pracowni Projektowani Intermedialnego (piątek, 22).

Wystawy otwarte będą do 19 czerwca. Na wszystkie koncerty, wystawy i imprezy wstęp wolny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA