fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Brexit: Negocjacje z Brukselą nie po myśli rządu Theresy May

AFP
Theresa May została poinformowana, że negocjacje handlowe z Unią Europejską nie idą po myśli rządu i osiągnięcie oczekiwanego statusu może nie zostać osiągnięte.

Oliver Robbins, doradca brytyjskiej premier do spraw Europy, poinformował Theresę May, że osiągnięcie korzystnej umowy handlowej po brexicie może być trudne do osiągnięcia. Podkreślił, że Bruksela stawia twarde warunki w tej sprawie.

Dziennik "Daily Telegraph" informuje natomiast, że Theresa May może zostać obalona w wyniku buntu we własnej partii, jeśli w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej pójdzie na zbyt duży kompromis.

W negocjacjach z Brukselą władze w Londynie będą musiały musiał wybrać między pozostaniem w unii celnej bez wpływu na kształtowanie jej regulacji lub podstawową umowę handlową bez preferencji dla przedsiębiorców z Wysp.

- Theresa May złożyła w sprawie brexitu wiele obietnic, teraz musi ich dotrzymać - powiedział Jacob Ress-Mogg, przywódca zwolenników twardego brexitu.

Tymczasem jak podaje kancelaria prawna Baker & McKenzie, perspektywa wyjścia W. Bytanii z Unii Europejskiej sprawiła, że niemal połowa dużych firm z reszty bloku zmniejszyła inwestowanie w tym kraju. Ankietę w tej sprawie przeprowadzono wśród 800 szefów przeprowadzonej w dwa lata po referendum. 

 

Źródło: Daily Telegraph/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA