fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Zagórski: nie możemy pozostać bezbronni

Nie dajmy się zwariować, służby są od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo państwa i muszą mieć do tego różne narzędzia - mówił minister cyfryzacji Marek Zagórski, odnosząc się do informacji na temat systemu Pegasus w programie "Onet Rano".

W programie Onetu poruszono tematy sieci 5G oraz oprogramowania Pegasus, które służy do totalnej inwigilacji wybranych osób.

- Musimy pamiętać, że wszystko, co robią służby w Polsce, musi odbywać się w granicach prawa. Niezależnie od tego, jakie narzędzia są stosowane, to są pewne procedury, które są przestrzegane - zaznaczył Zagórski.

- Cały czas mówimy o sferze przypuszczeń - dodał minister kwestionując doniesienia o zakupie systemu przez polskie służby. - Nie dajmy się zwariować, służby są od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo państwa i muszą mieć do tego różne narzędzia - dodał.

- Nie wydaje mi się to dużym problemem, jeżeli służby posiadałyby narzędzia analityczne do ochrony państwa. Muszą to mieć - stwierdził minister cyfryzacji. - Nie znam tego oprogramowania. Jestem jednak za tym, aby państwo kupowało oprogramowanie do obrony państwa. Jeżeli mówimy o tym, gdzie przenosi się walka wywiadowcza, to jest to internet. Musimy mieć narzędzia pozwalające się nam bronić przed różnymi atakami. Nie możemy pozostać bezbronni - zakończył Marek Zagórski.

Pełna rozmowa na Onet.pl

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA