fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Powtórka "Giselle" z Teatru Bolszoj w kinie

materiały prasowe
Multikino przygotowało dla widzów serię letnich powtórek baletów z Teatru Bolszoj w Moskwie. W najbliższy wtorek, 26 lipca, zaprezentuje "Giselle".

"Giselle" to balet romantyczny w dwóch aktach z 1841. Muzykę do baletu napisał Adolphe Adam, twórcą choreografii jest Jurij Grigorowicz.

Przedstawienie transmitowano na cały świat 11 października 2015 roku.

"Giselle" to ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów z całego świata. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem.

Z bliżej nieznanych powodów „Giselle” od kilkunastu lat jest nieobecna na polskich scenach, nadarza się zatem okazja do obcowania z tym arcydziełem sztuki tańca.

W rolach głównych występują: Swietłana Zacharowa jako Giselle, Siergiej Połunin jako książę Albert, Denis Sawin jako Hans, myśliwy, Jekaterina Szypulina jako Mirta, królowa willid

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 25 minut (w tym jedna przerwa). Przedstawienie jest w jakości HD i DD Surround.

Balet „Giselle” widzowie zobaczą we wtorek, 26 lipca, o godz. 18:00 w kinach sieci Multikino.

Bilety na "Giselle" do warszawskich kin sieci Multikino - Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy - będą do wygrania w konkursie na profilu "Rzeczpospolitej" na Facebooku.

Więcej informacji na www.multikino.pl

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA