fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Północnokoreańska prezenterka znika z anteny

YouTube
Najsłynniejsza prezenterka północnokoreańskiej telewizji państwowej wkrótce pożegna się widzami. Władze chcą, by na wizji pojawiły się nowe, młodsze twarze.

75-letnia Ri Chun Hi, często nazywana "różową damą", od dziesięcioleci jest twarzą państwowej telewizji w Korei Północnej.

Prezenterka ogłaszała wiele historycznych wydarzeń, w tym kluczowe próby nuklearne oraz śmierć przywódców Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila. Mówiąc o ich śmierci, płakała na antenie. 

Wizerunek prezenterki nie pasuje już do wizji nowoczesnego państwa, którą chce wprowadzić Kim Dzong Un.

Wraz z rozwojem technologii przywódca Korei Północnej chce wprowadzić zmiany w państwowej telewizji. Na antenie mają pojawić się młodsi, modniej ubrani prezenterzy, studio ma wykorzystywać nowe technologie znane z zagranicznych mediów.

W ostatnim czasie Ri Chun Hi była coraz rzadziej widywana na wizji. Część komentujących tłumaczyła, że związane to jest z podeszłym wiekiem kobiety.

- Głównym mottem nowej ery Kim Dzon Una jest nadążanie za nowymi trendami. Można powiedzieć, że zmiana kierunku znalazła odzwierciedlenie w produkcjach telewizyjnych - mówi Kang Dong-wan, wykładowca z Uniwersytetu w Seulu.

Źródło: Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA